Hlavní obsah
Kellan Lutz a Kristen Stewartová v posledním dílu Twilight ságy Foto: Bontonfilm

Nejvíc nominací na anticeny Zlaté maliny má upírská sága Twilight

Jedenáct nominací na Zlaté maliny získala v Los Angeles upírská epopej Twilight sága: Úsvit 2. část, kterou porota označila za nejhorší film roku 2012 a její hlavní i vedlejší role za nejméně povedené ze všech. Laureáti už 33. ročníku soutěže o nejhorší filmové projekty budou vyhlášeni 23. února, den před udílením hollywoodských Oscarů.

Kellan Lutz a Kristen Stewartová v posledním dílu Twilight ságy Foto: Bontonfilm
Nejvíc nominací na anticeny Zlaté maliny má upírská sága Twilight

Nominaci na nejhorší film má také akční příběh Bitevní loď, komedie režiséra Seana Anderse Můj otec je šílenec nebo film Tisíc slov s Eddiem Murphym v hlavní roli. V případě snímku Twilight sága: Úsvit 2. část porota "ocenila" nominací na Zlaté maliny i režii a scénář.

Představitelka jedné z hlavních rolí snímku Kristen Stewartová si dokonce vysloužila dvojí nominaci, kromě upírské ságy ještě za titulní roli v dobrodružné pohádce Sněhurka a lovec.

Twilight saga bývá v soutěži pravidelně zastoupena, ale nikdy se jí nepodařilo obsadit všechny hlavní kategorie ceny, o kterou žádný z amerických filmařů příliš nestojí. "Vypadá to, že porota Zlatých malin čekala až na závěrečnou část upírského seriálu," komentovala nominace agentura AP.

Ceny za nejhorší snímky a herecké počiny každoročně uděluje nadace G.R.A.F. Nápad na filmové anticeny, které by byly protiváhou Oscarů, pochází od publicisty a filmového nadšence Johna Wilsona.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků