Hlavní obsah
Režisér Peter Jackson během natáčení Pána prstenů na Novém Zélendu. Foto: Profimedia.cz

Natáčení dlouho očekávaného Hobita začne v březnu

Dlouho očekávané a s problémy provázané filmové zpracování knížky J.R.R. Tolkiena Hobit se začne natáčet na Novém Zélandu na první jarní den. Oznámila to agentura Reuters s odvoláním na režiséra Petera Jacksona, který už natočil úspěšnou filmovou trilogii Pán prstenů, jíž Hobit dějově předchází. Posledním zádrhelem byla operace žaludečního vředu režiséra Jacksona, kvůli kterému bylo natáčení odloženo.

Režisér Peter Jackson během natáčení Pána prstenů na Novém Zélendu. Foto: Profimedia.cz
Natáčení dlouho očekávaného Hobita začne v březnu

První díl Hobita by měl mít premiéru v prosinci 2012 a druhý o rok později. Přípravné práce tohoto projektu, který má šanci stát se nejnákladnějším dílem všech dob, trvají deset let a natáčení mělo začít už v roce 2009. Produkce má za sebou spoustu problémů, od sporů ohledně natáčecích práv přes finanční krizi studia MGM až po stávku hereckých odborů.

Hobita měl původně režírovat mexický režisér Guillermo Del Toro. Ten ale loni v červnu od závazku odstoupil s odůvodněním, že už dál nemůže odmítat či odkládat jiné projekty a čekat, kdy konečně natáčení Hobita začne. Režii proto převzal devětačtyřicetiletý Jackson a podle jeho prohlášení se začne točit 21. března ve filmovém studiu Stone Street Studios ve Wellingtonu a v exteriérech po celém Novém Zélandu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Související články

Výběr článků