Hlavní obsah

Na Festivalu krátkých filmů zazářil britský snímek The Mass Of Men

Hlavní cenu a finanční prémii 2 000 eur devátého ročníku Festivalu krátkých filmů Praha získal britský snímek The Mass of Men režiséra Gabriela Gaucheta. Podle poroty se mu „úspěšně daří vyprávět příběh s jedinečným a inovativním užitím filmových prostředků vykreslujícím silné postavy, jejichž osobní dilema zrcadlí zásadní společenské téma.”

Na Festivalu krátkých filmů zazářil britský snímek The Mass Of Men

Festival, pořádaný organizátory MFF Karlovy Vary, skončil v neděli večer v pražském kině Světozor. Do letošní mezinárodní soutěže bylo vybráno osmnáct filmů ze čtrnácti zemí světa.

Zvláštní uznání poroty získaly filmy Mystérium a Ještěrky. Na snímku Mystérium španělského režiséra Chemy Garcíy Ibarry porota ocenila, že „vypráví nekonvenční příběh poskládaný z roztříštěných střípků každodenního života a svým odvážným, nekompromisním a poutavým filmem pokládá prozaickou otázku po lidském údělu.”

Na francouzském filmu Ještěrky režiséra Vincenta Marietta zase, že „vnáší do upocené a zamlžené sauny lásku, naději a přátelství. To vše navíc kořeněné špetkou elegantního smyslu pro humor, barvitými postavami a nakonec ještě chytrým závěrečným zvratem.”

Cenu diváků si letos odnáší australská komedie Julian režiséra Matthewa Moora. Z toho, jak Julian čelí výzvám, které před něj staví čtvrtá třída základní školy, je zřejmé, jaké vlastnosti bude mít jako muž.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků