Hlavní obsah

Na festival Mighty Sounds míří legenda reggae Inner Circle

Největší hudební festival punku, ska, reggae nebo indie rocku ve střední Evropě Mighty Sounds 2012 připravil tři živé scény, čtyři pódia pro dýdžeje a jeden divadelní stan. Koná se v Táboře od 13. do 15. července a organizátoři očekávají návštěvu 12 000 lidí, řekla mluvčí akce Markéta Štechová. Na festivalu vystoupí i jamajská legenda reggae skupina Inner Circle.

Na festival Mighty Sounds míří legenda reggae Inner Circle

"Těch taháků však nabízíme víc. Máme několik světových jmen, která jsou ve svých žánrech výjimečná," uvedla Štechová. Kromě Inner Circle láká festival návštěvníky například na španělskou ska-punk formaci Locos. Příznivce hip-hopu organizátoři zase zvou na německo-francouzskou kapelu Irie Révoltés. "A nemůžeme opomenout ani Biohazard, to je skutečná hardcoreová legenda," řekla Štechová.

Pořadatelé už nabízejí lístky na třídenní akci v předprodeji i v zahraničí. Největší zájem o ně prý je v Německu, Polsku nebo na Slovensku. "Je to dáno tím, že naše akce je rozsahem a charakterem žánrů ve střední Evropě ojedinělou záležitostí," řekla.

Mighty Sounds 2012 se uskuteční na táborském letišti Čápův Dvůr, které sousedí s frekventovanou komunikací I/3. Silnice spojuje České Budějovice a Prahu. Podle policistů se proto řidiči v době konání festivalu musí připravit na omezení provozu na této komunikaci. "Jeho úplný rozsah teprve upřesníme v následujících dnech," řekl policejní mluvčí Miroslav Doubek.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků