Hlavní obsah

Monet zkoumá hranice jazzu a funku

Flétnistka a zpěvačka Monet z newyorského Brooklynu splétá svou uvolněnou nadžánrovou muziku z vlivů, které sahají od jazzu přes folk, soul až po současnou taneční hudbu. Právě vychází její druhé album Awakening.

Monet zkoumá hranice jazzu a funku

Monet byla jako dcera zpěvačky a hudebního manažera doma v Brooklynu od narození vystavena hudbě. Už v šesti letech hrála klasiku na flétnu, ale za své největší "učitele" považuje Marvina Gaye, Boba Marleyho, Sade a Joni Mitchell.

Není proto divu, že překvapuje zvláštním mícháním stylů. Taneční podklady zdobí sóly na flétnu, ale výborně zazpívá i soul-folkovou baladu s akustickou kytarou.

V roce 2006 debutovala albem Essence a s DJ Spinnou, přispěla také instrumentálkou Navajo Moods na kompilaci TRIP DO WEST vydanou Sony France a Rhytmix records. Na koncertech vystupovala mimo jiné s kytaristou Vernonem Reidem, dobře známým i u nás (zakládající člen funk-rockové kapely Living Colour).

Anketa
Oznámkujte ukázky jako ve škole:
1
87.1 %
2
9.7 %
3
0 %
4
0 %
5
3.2 %
Celkem hlasovalo 31 čtenářů.
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků