Hlavní obsah

Moby a Freak Power se chystají na Sázavafest

Devátý ročník O2 Sázavafestu začal oficiálně ve čtvrtek 30. července a potrvá do noci ze soboty na neděli 2. srpna. Hudební příznivci se ale do Kácova na Kutnohorsku začali sjíždět již ve středu odpoledne. Pořadatelé jim nabídli takzvaný Warm-Up, večírek pro zahřátí. Očekávaná hvězda festivalu Moby vystoupí v pátek.

Moby a Freak Power se chystají na Sázavafest

„Od středy až do sobotní noci bude scéna u zámku přístupná za dobrovolné vstupné, které poslouží na opravu této dominanty města. Společně s příspěvkem od návštěvníků našeho festivalu se tak chceme odvděčit místním obyvatelům za jejich velmi pozitivní ohlasy na O2 Sázavafest, který sem před třemi lety přesídlil z nedalekého města Sázava,“ uvedl ředitel festivalu Pavel Kloupar.

To podstatné se ovšem bude dít na břehu řeky Sázavy, v areálu, do něhož se vměstná na dvacet tisíc diváků a který by měl letos podle předprodejních ukazatelů trhnout návštěvnický rekord festivalu.

Moby přiveze nové album Wait For Me

Hlavním důvodem je program, jenž nabízí především největší hvězdu v historii festivalu, amerického skladatele, hudebníka, dýdžeje a zpěváka Mobyho. Představí své několik týdnů staré album Wait For Me.

„Máme dva různé druhy show. V malých klubech, na intimnějších představeních se snažíme zaměřit na tišší hudbu. Pro festivaly to je speciální, ale nemám strach, že by se nepodařilo zachytit pravou atmosféru skladeb,“ řekl Moby před svým kácovským vystoupením.

Kromě něho se na Sázavafestu budou prezentovat také britští Freak Power, skotský popový zpěvák Jimmy Somerville, německé rockové skupiny Die Happy, Xandria a Green Frog Feet, nizozemští symfometaloví The Gathering a samozřejmě celá řada domácích skupin a zpěváků. Za všechny jmenujme Monkey Business, J. A. R., Dana Bártu & Illustratosphere, Chinaski, Ewu Farnou, Support Lesbiens, Kamila Střihavku, Sto zvířat, Sunshine nebo Clou.

Vystřídá se 150 účinkujících

Podle pořadatelů vystoupí na čtyřech pódiích během čtyř dnů na 150 účinkujících. Během festivalu budou výrazně posíleny vlaky do stanice Kácov, akce bude mít vlastní taxislužbu, přičemž návštěvníci budou moci využít i levnějších dodávkových vozů.

Z programu festivalu

Čtvrtek
16.00 Junior Tshaka
21.40 New York Ska Jazz Ensemble

Pátek
17.40 UDG
19.30 Freak Power
20.30 Dan Bárta & Illustratosphere
21.30 Monkey Business
22.30 Wohnout
23.30 Moby
00.40 J.A.R.
01.40 Speed Caravan

Sobota
15.40 Green Frog Feet
17.20 Xandria
20.00 Ewa Farna
21.00 Chinaski
22.00 Die Happy
23.00 Support Lesbiens
00.00 Jimmy Somerville
01.00 The Gathering

Připraveny jsou rovněž vyhlídkové lety vrtulníkem a na festivalu proběhne mimo jiné křest výstavy nazvané Monkey Business jako Rolling Stones, na níž budou představeny fotografie členů slavné české kapely v pózách a grimasách členů slavné britské formace.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků