Hlavní obsah

Michal Horák v novém klipu a singlu Je to tak

Písničkář Michal Horák je pověstný svým vtipem a hudebními nápady spojenými s novou písní a klipem. Uvolněná novinka s takřka letní náladou dostala název Je to tak a předznamenává Horákův albový debut plánovaný na podzim letošního roku.

Michal Horák v novém klipu a singlu Je to tak

V aktuální písničce se pokusil nastínit myšlenku, že se nemá cenu zabývat maličkostmi, které nelze změnit.

„Vzhledem k mému současnému studijnímu oboru jsem neváhal a oslovil nejšikovnější děti v okolí Hradce Králové, kde jsme točili, a s jejich pomocí tomu dodal patřičnou nadsázku. Zároveň jsem si tím odbyl ročníkovou práci na didaktiku. A protože byla skupina dětí, se kterými jsme pracovali, velice rozličná, zjednodušili jsme jméno našeho featu na mrtě dětí, což nám znělo nejvýstižněji a ještě vtipně,“ komentuje svou novinku Horák, který klip společně s režisérem Martinem Hammerschlagem zasadil do školního prostředí.

Michal Horák se zastavil ve školním prostředí

Foto: Magdalena Fedorková

Ostatně školní jsou i některá z témat a příběhů, jež v písničce jsou. „Snažil jsem se při psaní textu vycházet z běžných životních lapálií, ač tedy zrovna iPhone v Toi Toice je reálná historka jedné mé kamarádky. Ale například takové nevolnosti z přežrání si občas zažil asi každý, každý měl na základce nějakou tu svoji crush z vyšší třídy, anebo upřímně – kdo v jedenácti letech nezatoužil dostat dopis z Bradavic?” říká k tomu Horák.

Písničkář Michal Horák se prosazuje čím dál více.

Foto: Supraphon - Vladimír Šigut

Singl, který vznikl v produkci dua Martin Havlen - Niko Jalauzidis, nebude samozřejmě chybět ani na chystaném albovém debutu. Horák jej vydá letos na podzim po zhruba osmi letech aktivního hraní.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků