Hlavní obsah
Jennifer Lawrenceová je aktuální herecká hvězda. Foto: ČTK

Majitelé amerických kin mají nejraději Jennifer Lawrenceovou

Na začátku roku 2012 byla dnes třiadvacetiletá americká herečka Jennifer Lawrenceová vyhlášena hvězdou zítřka. Důsledky tehdejší ankety na sebe nenechaly dlouho čekat. Podle majitelů amerických kin se stala finančně nejzajímavější herečkou loňského roku.

Jennifer Lawrenceová je aktuální herecká hvězda. Foto: ČTK
Majitelé amerických kin mají nejraději Jennifer Lawrenceovou

Žebříček herců, kteří přinesli americkým majitelům kin nejvíce peněz, vznikl na základě odpovědi asi stovky respondentů. Lawrenceová uspěla díky filmům Hunger Games: Vražedná pomsta a Špinavý trik.

Na druhém místě skončila Sandra Bullocková, jež se loni objevila ve filmech Drsňačky a Gravitace. Třetí je Bradley Cooper (Špinavý trik, Pařba na třetí) a čtvrtý Tom Hanks (Zachraňte pana Bankse, Kapitán Phillips).

Jennifer Lawrenceová začínala svou kariéru v seriálech. Přelomem pro ni byl snímek Do morku kosti (2010), jenž jí přinesl nominace na Oscara i Zlatý globus. Zviditelnila se také ve snímcích X-Men: První třída (2011), Terapie láskou (2012) či Hunger Games (2012).

Za loňský rok už získala titul Bavička roku od agentury Associated Press, časopis Forbes ji označil jako jednu z nejlepších hereček a The New York Times ji zařadil mezi nejvlivnější lidi světa.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků