Hlavní obsah
Eric Clapton Foto: PRÁVO/Lukáš Táborský

Luxus na vinylu. Festival se Santanou, Claptonem, B.B. Kingem a Jeffem Beckem

Kytarové orgie na nejvyšší úrovni v prosinci potěší fajnšmkery. Záznam z festivalu pod názvem Crossroads Revisited: Selections From The Crossroads Guitar Festival bude dostupný nejen na CD, ale i na šesti gramofonových deskách.

Eric Clapton Foto: PRÁVO/Lukáš Táborský
Luxus na vinylu. Festival se Santanou, Claptonem, B.B. Kingem a Jeffem Beckem

Na vinyl se vešlo čtyřicet živých nahrávek písní z různých slavných vystoupení na dobročinném festivalu Crossroads, které proběhly vletech 2004, 2007, 2010 a 2013. Hrála tam světová kytarová elita - Eric Clapton, Jeff Beck, Gary Clark Jr., Robert Cray, Billy F Gibbons, Buddy Guy, B. B. King, John Mayer, Carlos Santana, Joe Walsh, Ronnie Wood, Jimmie Vaughan a další.

Carlos Santana

Foto: Petr Hloušek, Právo

Festival je charitativní, financuje totiž centrum Crossroads, což je léčebné a vzdělávací zařízení na pomoc závislým, které založil kytarista Eric Clapton. Sám má s drogami hodně zkušeností.

Ačkoliv Clapton v minulosti uvedl, že se obává ztráty sluchu a možná už koncertovat nebude, v roce 2020 plánuje evropské turné, během něhož má navštívit 12 měst. V Praze by měl začít 29. května, dále chce navštívit Německo, Švýcarsko, Itálii, Belgii, Dánsko či Rusko. Bude ho doprovázet kapela ve složení Nathan East (baskytara), Paul Carrack (klávesy), Chris Stainton (klávesy), Doyle Bramhall II (kytara), Sharon Whitová a Katie Kissoonová (vokály).

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků