Hlavní obsah

Luxus na vinylu. Festival se Santanou, Claptonem, B.B. Kingem a Jeffem Beckem

16. 10. 2019, 17:09
Novinky, Stanislav Dvořák

Kytarové orgie na nejvyšší úrovni v prosinci potěší fajnšmkery. Záznam z festivalu pod názvem Crossroads Revisited: Selections From The Crossroads Guitar Festival bude dostupný nejen na CD, ale i na šesti gramofonových deskách.

Foto: PRÁVO/Lukáš Táborský

Eric Clapton

Článek

Na vinyl se vešlo čtyřicet živých nahrávek písní z různých slavných vystoupení na dobročinném festivalu Crossroads, které proběhly vletech 2004, 2007, 2010 a 2013. Hrála tam světová kytarová elita - Eric Clapton, Jeff Beck, Gary Clark Jr., Robert Cray, Billy F Gibbons, Buddy Guy, B. B. King, John Mayer, Carlos Santana, Joe Walsh, Ronnie Wood, Jimmie Vaughan a další.

Foto: Petr Hloušek, Právo

Carlos Santana

Festival je charitativní, financuje totiž centrum Crossroads, což je léčebné a vzdělávací zařízení na pomoc závislým, které založil kytarista Eric Clapton. Sám má s drogami hodně zkušeností.

Ačkoliv Clapton v minulosti uvedl, že se obává ztráty sluchu a možná už koncertovat nebude, v roce 2020 plánuje evropské turné, během něhož má navštívit 12 měst. V Praze by měl začít 29. května, dále chce navštívit Německo, Švýcarsko, Itálii, Belgii, Dánsko či Rusko. Bude ho doprovázet kapela ve složení Nathan East (baskytara), Paul Carrack (klávesy), Chris Stainton (klávesy), Doyle Bramhall II (kytara), Sharon Whitová a Katie Kissoonová (vokály).

Eric Clapton odstartuje v květnu 2020 v Praze evropské turné

Reklama

Výběr článků