Hlavní obsah
"Botička" má zabránit neukázněnému řidiči v odjezdu. Foto: Ilustrační foto Leona Roháčková

Kriminální psychodrama Hodina pravdy zklamalo

Nedá se nic dělat, nezbývá než úvodem varovat před zmýlenou: americký film Hodina pravdy s Robertem DeNirem v hlavní roli detektiva LaMarcy není navzdory LaMarcově profesi a vraždě v prvních minutách ani detektivka, ani thriller.

"Botička" má zabránit neukázněnému řidiči v odjezdu. Foto: Ilustrační foto Leona Roháčková
Kriminální psychodrama Hodina pravdy zklamalo

Bohužel je to psychodrama otce, který dost pozdě, ale přece jen přichází na to, že odchod od rodiny nebyl tím nejlepším činem v jeho životě. Celé to začíná absťákem mladého narkomana, který nutně potřebuje drogu - a při té příležitosti dojde k zabití.

Zápletka bez překvapení

Divák sice záhy pochopí, že otcem onoho mladíka, kterému dealer nejspíš "upadl na nůž" a umřel na to, je skvělý detektiv LaMarca (překvapivě obtloustlý DeNiro), ten to ale bohužel (na rozdíl od diváka) zjistí až po pětatřiceti minutách, v nichž se celkem nic neděje. Když se navíc ukáže, že nejen syn, ale i otec skvělého detektiva kdysi zabíjel a byl za to dokonce popraven na elektrickém křesle, měl by i Freud co dělat, aby si s takovou rodinnou anamnézou poradil.

Režisér Michael Caton-Jones si moc neporadil. Jeho práce začíná být podezřelá, už když hned zkraje filmu divák absolvuje feťácký rauš natočený ´jako umění´. A je to podezření oprávněné: prakticky celou dobu se na půdorysu zabijácko-detektivněsprávňácké rodiny hlavně mluví a mluví o takových pravdách, jako že syn potřebuje tátu a že nikdy není pozdě na lásku.

A jak to celé skončí?

Myslím, že to jsem vlastně nikdy ani vědět nechtěla. Od Roberta DeNira i Frances McDormandové, která hraje jeho přítelkyni, by se rozhodně dalo čekat něco lepšího.

Hodina pravdy USA 2001 režie: Michael Caton-Jones, scénář: Ken Hixon, kamera: Karl Walter Lindenlaub, hrají: Robert DeNiro, James Franco, Frances McDormandová a další

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků