Hlavní obsah

Korben Dallas představují klip k vlastní verzi písně Davida Kollera

Když zpěvák David Koller oslovil své oblíbené kapely a zpěváky s návrhem, aby nazpívali některou z jeho písniček po svém, pro bratislavskou formaci Korben Dallas to byla velká výzva. Zhostila se nakonec písničky Chci zas v tobě spát. V úterý má na Novinkách.cz českou premiéru videoklip k ní.

Korben Dallas představují klip k vlastní verzi písně Davida Kollera

Režisér Jonáš Karásek a kameraman Tomáš Stanek, kteří se pod videoklip podepsali, patří na Slovensku ke špičce. Dělají vše, od reklamy přes klipy a dokumenty až po hrané filmy. S Korben Dallas už v minulosti spolupracovali.

„S koncepcí přišli oni. Chvíli jsme diskutovali o tom, zda vnést do klipu i děj, nebo jej ponechat v lyrické poloze. Nakonec to dopadlo výborně,“ řekl baskytarista skupina Lukáš Fila.

Na otázku, proč zvolili tak intimní formu coververze, odpověděl: „Vycházeli jsme v první řadě z textu písničky. Zamýšleli jsme se nad tím, zda umožňuje i jinou formu interpretace, než jakou má přímočarý, emotivní originál. A po dlouhém experimentování jsme v něm zaslechli právě takovou intimní a zároveň temnou rovinu.“

David Koller prý dal kapele při realizaci skladby absolutní svobodu. „Velmi si toho vážíme. Ozval se až v momentě, kdy byla v nazpívaném textu chyba, kterou bylo třeba opravit. Konzultovali jsme s ním i češtinu, protože je vždy riziko, když se Slovák pokouší zpívat česky a naopak. Samotné nahrávání probíhalo v Cobra Sound Studiu u Bratislavy a šlo poměrně hladce, protože jsme byli docela dobře připraveni. Předtím nám však trvalo dost dlouho přijít na to, jak písničku uchopit,“ vysvětlil Fila.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků