Hlavní obsah
Karel Gott Foto: Jan Handrejch, Právo

Konzervatoř vzpomene na Gotta

Dnešním koncertem v sále Pražské konzervatoře uctí škola památku nedávno zesnulého zpěváka Karla Gotta, který tam v 60. letech studoval a vždy na to rád vzpomínal, především pak na svého pedagoga Konstantina Karenina.

Karel Gott Foto: Jan Handrejch, Právo
Konzervatoř vzpomene na Gotta

Od 19 hodin zazpívají studenti Oddělení populární hudby Pražské konzervatoře písně z repertoáru zpěváka. Doprovázet je bude kapela složená z profesorů školy a jako host vystoupí i klavírista Pavel Větrovec, spolupracovník zpěváka. Slovem na zesnulého Mistra vzpomenou i vokalistky Lída Nopová a Taťána Roskovcová, které s ním zpívaly.

Ještě letos stačil Gott školu navštívit a zavzpomínat se studenty na svá školní léta. Podílel se i na koupi klavírního křídla. Vstup na koncert je volný.

Zpěvák Karel Gott zemřel 1. října letošního roku ve věku osmdesáti let. Podlehl vleklým vážným zdravotním problémům. Na Žofín se s ním přišlo rozloučit téměř 50 tisíc lidí.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků