Hlavní obsah

Kdo bude hvězdou roku 2011? BBC odhalila tradiční žebříček

BBC odhalila svůj tradiční žebříček hudebních osobností, který je pokusem o předpověď hudebních trendů pro budoucí rok. Projekt Sound of 2011 představuje Jamese Blakea, Annu Calvi či Daley.

Kdo bude hvězdou roku 2011? BBC odhalila tradiční žebříček

Respektovaný žebříček "Sound of" sestavují zkušení kritici, producenti a DJové, kteří v minulosti už několikrát objevili skutečně slibné muzikanty, o kterých se nevědělo. Často jde o alternativní interprety. Mediální sláva v žebříčku nehraje žádnou roli, ale po jeho zveřejnění se někteří z nováčků přesunou do mainstreamu.

V minulosti v něm figurovali třeba The Klaxons, Duffy, Adele, Mika, Corinne Bailey Rae, Keane, 50 Cent, Florence and the Machine a La Roux. Minulý rok se stala číslem jedna zpěvačka Ellie Gouldingová.

Letošní objevy jako James Blake, Nero, Jai Paul nebo Jamie Woon spojují ve své elektronické tvorbě dubstep, drum and bass, pop a soul. Rock zastupují skupiny Mona nebo The Vaccines a syntetičtější pop-rock novozélandští The Naked & Famous.

Tabulka BBC Sound of 2011

James Blake

Anna Calvi

Daley

Esben & the Witch

Jessie J

Clare Maguire

Mona

The Naked & Famous

Nero

Jai Paul

The Vaccines

Warpaint

Jamie Woon

Wretch 32

Yuck

Všichni účastníci odborné ankety měli jmenovat tři své favority a podle výsledků se pak sestaví tabulka patnácti "nej". Nezáleží přitom na národnosti ani žánru a předem jsou vyloučeni mediálně známí účastníci televizních soutěží nebo členové již úspěšných skupin.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků