Hlavní obsah
Petr Janda při natáčení videoklipu Foto: V. Tmej

Kapela Soustrast nahrála klip k Jedeme dál s Petrou Janů i Petrem Jandou

K jednomu z největších českých hitů osmdesátých let minulého století, písni Jedeme dál, se vrátili jeho interpreti Petra Janů a Petr Janda. Stalo se tak prostřednictvím videoklipu ke coververzi skladby, pod kterou je podepsaná pražská hardcoremetalová kapela Soustrast.

Petr Janda při natáčení videoklipu Foto: V. Tmej
Kapela Soustrast nahrála klip k Jedeme dál s Petrou Janů i Petrem Jandou

Autorem hudby uvedení písničky z roku 1985 je Janda, text je z dílny Pavla Vrby. V nové úpravě zpívá Petru Janů, Jandu ovšem nahradil zpěvák Soustrasti Tomáš „Zaza“ Zajíc. Ve videoklipu si pak zahráli jak oba původní interpreti, tak členové Soustrasti.

„Mám velkou radost z toho, že se takto po letech někdo zmocnil naší písničky a má chuť ji hrát,“ řekl Petr Janda, který do skladby nahrál sólo. „S kluky z kapely jsem spolupracoval opravdu rád.“

Spolupráce těšila i Petru Janů. „Nápad kytaristy Miloše Knoppa předělat písničku se mi líbil. Bylo skvělé, jak byla přijata, když jsme ji hráli v Rock Café na křtu desky kapely. Byla jsem tam jak v jiném světě, ale bylo to super.“

Režisérem videoklipu a autorem scénáře je Jan Chramosta, kameramanem Aleš Lněnička.

Videoklip je možné zhlédnout zde.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků