Hlavní obsah

Kapela Kryštof zakončí sobotním pražským koncertem úspěšné turné

Ostravská kapela Kryštof zakončí sobotním koncertem v pražské T-Mobile Aréně úspěšné celorepublikové turné po velkých halách. V rámci jedenácti vystoupení v největších českých městech skupina představila své poslední studiové album Rubikon, za které již po třech týdnech od jeho vydání dostala zlatou desku.

Kapela Kryštof zakončí sobotním pražským koncertem úspěšné turné

Při koncertní derniéře v Praze ale kapela v čele se zpěvákem, hercem a moderátorem Richardem Krajčem převezme již platinovou desku. V pátek se ještě Kryštof představí příznivcům poprocku v severočeském Litvínově.

Závěr turné Kryštofů ozdobí i jejich charitativní příspěvek, který se pohybuje v řádech desítek tisíc korun. "Nadačnímu fondu Plaváček, který je zaměřen na hledání a podporu nadaných dětí v dětských domovech, poputují peníze, které skupina vyhrála u sázkové kanceláře Tipsport v individuálních sázkách. Kolik přesně to bude, to se rozhodne až po koncertu v Praze. Jeho návštěvnosti se totiž týká jedna ze čtyř sázek, kterou kapela uzavřela," sdělila Jana Piknová z pořádající agentury Key production.

Do pátku bylo na pražský závěrečný koncert podzimního turné havířovsko-ostravské hudební formace prodáno celkem 7000 vstupenek, pořadatelé počítají s příchodem zhruba 8000 fanoušků. Bylo by to prý nejvíce z celé série koncertů Kryštofů, ale na vítězství v poslední sázce to nestačí - kapela se vsadila, že do T-Mobile Arény dorazí 10 tisíc lidí.

Sázky vydělávají na charitu

Piknová připomněla, že tři sázky už Kryštofové vyhráli a vydělali na nich pro charitu 34 000 korun. Šlo o prodej jejich desky, o tip na počet fanoušků ostravského koncertu a o celkovou návštěvnost všech 11 koncertů, která již přesáhla tipovaných 35 000 až 40 000 příchozích.

Turné skupiny Kryštof zatím provází velké ohlasy a vysoká návštěvnost. Například v Českých Budějovicích a v Olomouci museli pořadatelé kvůli zájmu fanoušků změnit místo konání koncertu a přesunout ho do větších sportovních hal. Tato dvě vystoupení navštívilo dohromady 4500 příznivců, předchozí koncertní zastavení v Liberci a Pardubicích dokonce 8000 fanoušků.

Kapela Kryštof v rámci podzimní šňůry pod názvem Rubikon Tour už také zažila vyprodanou halu v Brně, ale na domácí půdě v ostravské ČEZ Aréně bylo na Krajča a spol. zvědavo asi 4500 lidí.

Větší část z dvouhodinové show Kryštofů patří písním z nové desky Rubikon, fanoušci se ale dočkají i osvědčených hitů Srdce, Obchodník s deštěm, Ženy, Tramvaje i vůbec první úspěšné písně této kapely, Lolity.

Kromě Kryštofů si návštěvníci koncertů užili další dvě skupiny, které ostravskou formaci na turné doplňují. Patří mezi ně letošní objev na české hudební scéně, kapela Prowizorium a s ní teprve nedávno v ČR objevená, ale na rodném Slovensku velmi úspěšná Peha. Její hit Spomaž v současnosti vládne českým radiovým hitparádám a patří k nejhranějším skladbám v ČR.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků