Hlavní obsah
Daniel Radcliffe ve filmu Harry Potter a vězeň z Azkabanu natočeném podle stejnojmenné knihy J. K. Rowlingové Foto: Profimedia.cz

Harry Potter je zpět, Rowlingová odhaluje detaily z jeho života

Harry Potter je zpět, alespoň v krátkém příběhu J. K. Rowlingové. Slavnému kouzelníkovi je už 34 a trochu zešedivěl. Na tváři má novou tajemnou jizvu a nosí stále stejné brýle. Více se fanoušci podle deníku The Guardian mohou dočíst na webové stránce Pottermore.

Daniel Radcliffe ve filmu Harry Potter a vězeň z Azkabanu natočeném podle stejnojmenné knihy J. K. Rowlingové Foto: Profimedia.cz
Harry Potter je zpět, Rowlingová odhaluje detaily z jeho života

V povídce o 1500 slovech, která se objevuje po sedmi letech od poslední vydané knihy, se čtenáři s Harrym a jeho přáteli Ronem a Hermionou setkají při finále Světového poháru v kouzelnické hře na létajících košťatech zvané famfrpál v roce 2014. Harry je už mírně prošedivělý, stále ženatý s Ronovou sestrou Ginny a pracuje pro ministerstvo kouzel jako člen elitní jednotky bystrozorů - kouzelníků specializovaných na boj s temnými silami.

Také Hermiona a Ron jsou stále manželé. Bývalá třídní premiantka pracuje na vysoké pozici v rámci ministerstva kouzel a Ron se rozhodl pro podnikatelskou dráhu.

Informace o hrdinech kouzelnické série Rowlingová fanouškům sděluje provokativním způsobem jako bulvární novinářka Rita Holoubková, která se už objevila v příbězích z Bradavic - školy pro malé kouzelníky. Spisovatelka sama přitom tento typ žurnalistů nemá právě v lásce, doplňuje britský deník The Daily Telegraph.

J. K. Rowlingová zveřejnila krátký příběh o dalším životě známého kouzelníka s jizvou na čele ve tvaru blesku.

Foto: Profimedia.cz

Rowlingová nehodlá vydat další pokračování románů o Harrym Potterovi. Fanouškům ale jako volný odkaz na veleúspěšnou sérii nabídla sbírku povídek Fantastická zvířata a kde je najít.

Pod pseudonymem Robert Galbraith také vydala dva detektivní romány.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků