Hlavní obsah
Herbie Hancock byl v Praze popáté. Foto: Petr Hloušek, Právo

Hancockovo poselství radosti z hudby

V radostnou syntézu stylů a mnoha klávesových nástrojů se změnil sobotní koncert amerického jazzového klávesisty a skladatele Herbieho Hancocka a jeho kapely v nové pražské hale O2 universum. Nebylo vyprodáno, ale i tak páté vystoupení devětasedmdesátileté legendy u nás přineslo spoustu improvizace a radosti ze života.

Herbie Hancock byl v Praze popáté. Foto: Petr Hloušek, Právo
Hancockovo poselství radosti z hudby

Složení kapely se dost lišilo od toho, s nímž hrál Hancock ve Foru Karlín před dvěma lety. Zůstal jen baskytarista James Genus, novými členy jsou bubeník Justin Tyson, africký kytarista a zpěvák Lionel Louekke a flétnistka a zpěvačka Elena Pinderhughesová.

Herbie Hancock v Praze opět exceloval.

Foto: Petr Hloušek, Právo

Kapelu řídil Hancock od dvou kláves, elektrického Korgu a klasického křídla Fazioli. V závěru koncertu ještě použil oblíbený přenosný keytar (klávesy na řemeni kolem krku).

Zazněly hlavně skladby z alb Head Hunters a Sunlight. Více prostoru Hancock přenechával sólistům. Louekke pak exceloval svou úpravou české lidovky Na Bíle hoře sedláček oře, kterou poprvé zpíval jako host nedávno na koncertě Luboše Soukupa na Strunách podzimu.

Herbie Hancock v Praze.

Foto: Petr Hloušek, Právo

Největším objevem večera ale byla flétnistka Pinderhughesová, jež hrou s etnickými a jazzovými prvky i zpěvem nadchla publikum. Při všech možných elektrických kouzlech Hancocka ocenili diváci závěrečný funky přídavek Chameleon, při kterém muzikanti v jedné řadě s Hancockem hrajícím na kytarově znějící keytar připomněli dávné jazzrockové začátky velkého inovátora hudby dvacátého a jednadvacátého století.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků