Hlavní obsah

Green Day kvůli léčbě svého frontmana ruší další koncerty

Americká punkrocková skupina Green Day zrušila své letošní koncerty v klubech a odložila začátek turné po stadiónech na příští rok. Důvodem jsou potíže frontmana skupiny Billieho Joea Armstronga, který se léčí z blíže neurčené závislosti.

Green Day kvůli léčbě svého frontmana ruší další koncerty

"Není to samozřejmě nejlepší načasování, ale pro nás je hlavní, aby byl Billie Joe v pořádku," uvedl na stránce skupiny baskytarista Mike Dirnt. Podle něj Armstrongova léčba pokračuje dobře. Armstrong se začal léčit poté, co v září na scéně v Las Vegas vybuchl, začal nadávat a rozbíjet kytaru. Skupina neuvedla, na čem je Armstrong závislý.

Dnes ale oznámila, že své nové album Tré vydá o měsíc dřív 11. prosince. "Když už vám nemůžeme zahrát živě, tak můžeme udělat aspoň tohle," řekl o předčasném vydání alba bubeník Tre Cool.

Skupina uvedla, že vstupné za zrušená vystoupení v amerických klubech se bude vracet. Nové termíny pro odložené koncerty příští rok budou oznámeny v nejbližší době.

Green Day, kteří se dali dohromady koncem 80. let, prodali po celém světě na 65 miliónů alb a získali pět cen Grammy, včetně ocenění za nejlepší rockové album za své desky American Idiot a 21st Century Breakdown.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků