Hlavní obsah
Willie Nelson Foto: Profimedia.cz

Gershwinovu cenu dostane zpěvák Willie Nelson

Poprvé v dějinách dostane Gershwinovu cenu od amerického kongresu country zpěvák. Dvaaosmdesátieltý Willie Nelson patří k nejdéle působícím a nejslavnějším muzikantům v Severní Americe.

Willie Nelson Foto: Profimedia.cz
Gershwinovu cenu dostane zpěvák Willie Nelson

Nelson si pro cenu přijede do Washingtonu 18. listopadu. Na místě mu vzdají  úctu Rosanne Cashová, Alison Kraussová, Neil Young nebo Paul Simon. Slavnostní koncert bude natáčen a vysílán na několika stanicích.

Gershwinova cena má vytvářet elitní klub, absolutní světovou špičku, která prokázala celoživotní kvalitu. Udělují ji od roku 2007 na počest dvou bratrů (George a Ira Gershwinovi), jejichž přínos hudbě je nezpochybnitelný. Jejich standard Someone to Watch Over Me nahrál i Willie Nelson v roce 1978 na desku Stardust. Navíc se slaví šedesátileté výročí první Nelsonovy nahrávky.

Podle pořadatelů Gershwinova cena oslavuje dílo umělce, který prokázal celoživotní přínos v oboru písně jako nositele hudebního vyjádření i kulturního porozumění. Prvním nositelem ceny byl Paul Simon, po něm ji získali Paul McCartney, Carole King, Stevie Wonder, Billy Joel, Burt Bacharach a Hal David.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků