Hlavní obsah
Start Setonova závodu. Foto: Petr Hloušek

Gahan vzpomínal i na Depeche Mode

Pražská T-Mobile Arena se v úterý večer příjemně zaplnila především příznivci Depeche Mode. Jejich zpěvák David Gahan nedávno povil první sólové album Paper Monsters a v rámci turné dorazil i do Čech. Za vstřícnost naděloval dobroty, které na desku připravil spolu s kytaristou Knoxem Chandlerem a proložil je písněmi domovských Depeche Mode.

Start Setonova závodu. Foto: Petr Hloušek
Gahan vzpomínal i na Depeche Mode

V tom byla největší síla strhujícího vystoupení. Po úvodních nových skladbách se publikum trochu znaveně "převalovalo" ve velkém očekávání věcí příštích, depešáckých. Gahan je přinesl a učinil to přesně ve chvíli, kdy už se nervozita v hale dala krájet. Ne že by publiku podlehl, on se prostě cítí být s Depeche Mode nezvratně spojen. Zašátrat v jejich repertoáru měl po domluvě s ostatními právo.

Díky čtyřčlenné doprovodné skupině získal materiál ze sólové desky živelnost a údernost. Gahana to slyšitelně povzbudilo a po kratičkém hlasovém hledání zaplul do své charakteristické mrazivé polohy. Publikum bylo na jeho straně a koncert se změnil v přehlídku hudební radosti a upřímnosti.

Anketa
Snesl koncert Davida Gahana srovnání s vystoupením Depeche Mode?
Ano, byl stejně dobrý
49.3 %
Ne, ale kvalitou příliš nezaostával
37.3 %
Ne, byl mnohem slabší
13.4 %
Celkem hlasovalo 67 čtenářů.
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků