Hlavní obsah
 

Freddie Mercury bez kapely. Neznámá verze písně Time je venku

V roce 1986 nahrál Freddie Mercury sólovou verzi písně Time v londýnských studiích Abbey Road. Zapomnělo se na ni, ale po letech se dočkala opožděné premiéry.

 
Freddie Mercury bez kapely. Neznámá verze písně Time je venku

Skladba nemá nic společného se skupinou Queen. Freddie měl pouze pianistu, nikdo jiný v ní nehraje. Jde o jednoduchou verzi, kterou nahráli s producentem Davem Clarkem pro muzikálové album Time. Na stejném albu je také známá písnička In My Defence.

„Je to prostě jen Freddie a piáno, skutečně to ukazuje, jak úžasný byl zpěvák, jaký měl úžasný rozsah,” poznamenal Clark, který nahrávku našel po desítkách let.
Dlouho na skladbu myslel a snažil se ji někde objevit, ale nedařilo se mu to.

„Se zvukařem jsme prohledali všechno, nemohli jsme to najít. Teprve na konci roku 2017 jsme se o to pokusili ještě jednou a našli to, což bylo nádherné.“

Zpěvák Freddie Mercury je stále nesmírně populární.

Foto: ČTK

Takových zapomenutých nahrávek je ale mnohem více. V roce 2017 vydali Queen různé rarity z letitých pásek ležících v archívu. Téměř ke každé písničce našli alternativní verze. „Hlavní vokál je pokaždé jiný a stejně tak většina kytarových partů a mnoho dalších instrumentálních detailů,“ popsala kapela.

Freddie Mercury chtěl dokonce natočit desku s Michaelem Jacksonem, ale nikdy ji nedokončili. Dema vznikla v roce 1983 v Jacksonově domácím studiu.
Dvě největší světové pop hvězdy 80. let se ale nedokázaly sejít a pak se na projekt zapomnělo.

„Byly to skvělé písničky, ale čas byl problém, měli jsme tehdy moc práce,“ uvedl Freddie podle knihy Mercury: An Intimate Biography of Freddie Mercury.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků