Hlavní obsah
František Černý Foto: Warner Music

František Černý z Čechomoru vydává Šest křížků

Muzikant František Černý spjatý především s kapelou Čechomor oslaví šedesátiny sólovou deskou se všeříkajícím názvem Šest křížků a podtitulem Franta 2017.

František Černý Foto: Warner Music
František Černý z Čechomoru vydává Šest křížků

Deska vychází 27. října a obsahuje písničky, které si hudebník, zpěvák a textař dlouho schovával. Zvukově se pochopitelně nacházejí blízko Čechomoru. Rozhodující prý pro něj bylo to, že si mohl natočit desku se svými dcerami.

Píseň Majdalenka ale nazpíval společně s režisérem Petrem Zelenkou, s nímž točil kultovní film Knoflíkáři nebo Rok ďábla. Bonus Julie nahrál s Čechomorem a skupinou Wanastowi vjecy.

Samotný Čechomor už existuje 29 let. Jeho sláva rostla v devadesátých letech, kdy se chytlavá kombinace folklóru a rocku stávala mainstreamem. Skupina stále pilně koncertuje. Aktuální turné zakončí těsně před Vánocemi 18. prosince v pražském Fóru Karlín. Audioukázky z desky Šest křížků najdete zde.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků