Hlavní obsah
Umělecký ředitel festivalu Petr Koliha s cenou Zlaté jablko Foto: Milan Malíček, Právo

Filmový festival ve Zlíně se rozrůstá

Mezinárodní festival filmů pro děti a mládež ve Zlíně, jehož 48. ročník se bude konat od 1. do 8. června příštího roku, chystá hned několik novinek. Tradiční ocenění budou rozšířena o cenu diváka s názvem Zlaté jablko pro nejlepší hraný a animovaný film. Stejný název jako cena ponese i nové obchodní a zábavní centrum, které roste přímo ve středu Zlína.

Umělecký ředitel festivalu Petr Koliha s cenou Zlaté jablko Foto: Milan Malíček, Právo
Filmový festival ve Zlíně se rozrůstá

Právě tam se příští rok odehraje většina festivalových projekcí. Ty budou stejně tak jako doprovodné akce pro všechny festivalové diváky zdarma. Přibude i sekce Noční horizonty, určené zejména studentům.

„Zlaté jablko je podle místních legend historickým názvem Zlína a vyjadřuje hojnost a zároveň jistou výjimečnost, která se k tomuto místu vázala – a přesně o to jde i při sestavování festivalového programu,“ říká umělecký ředitel festivalu Petr Koliha. „Dobrá zpráva je, že kvalitních filmů pro děti a mládež budeme mít tolik, že jsme se rozhodli festival o den prodloužit.“

Chystaný 48. ročník se odehraje ve znamení britského filmu. „Akci zviditelní výtvarné motivy z britské pop-kultury, ale i britská kuchyně, hudba, hosté a hlavně britské filmy. Plánujeme uvést nejžhavější novinky i slavné snímky britské historie,“ říká umělecký ředitel festivalu.

Kromě hlavní soutěže se příští rok ve Zlíně opět uskuteční přehlídka tvorby zemí Visegrádu, chybět nebude ani Zlínský pes, což je mezinárodní festival studentských filmů, a šestým rokem proběhne i Duhová kulička, soutěž reklamních spotů zaměřených na děti a mládež. Vedle nabitého festivalového programu se můžeme těšit i na doprovodné akce, jako je tradiční dražba klapek či Kinematovlak, který bude brázdit celou republiku.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků