Hlavní obsah
Žena, po níž pátrá policie. Foto: PČR

FFFILM znovu s Billem

Tento FFFILM se bude pochopitelně věnovat především druhé polovině zabíjení Billa. Bude se jí ale věnovat poměrně stručně, protože se mnou stejně asi nebudete souhlasit a a protože ve filmu nehraje Ježíš, nebudou z toho ani žádné pořádné čtenářské reakce. Ale nažhavte dráty, protože vás čeká několik fajn filmečků k downloadu.

Žena, po níž pátrá policie. Foto: PČR
FFFILM znovu s Billem

Tím nejdůležitějším, čeho se tento čtvrtek v kinech dočkáme, je rozhodně Tarantinův KILL BILL 2. Mohl bych se o něm podrobně rozepsat, ale pro většinu z vás by to asi nebylo zajímavé, protože jsem (na rozdíl od většiny z vás) nebyl příliš nadšený (i když trochu nadšený ano!) z prvního dílu. Pokud se se mnou v tomto ohledu aspoň trochu shodujete, jistě vás potěší, že dvojka se mi líbila o dost víc!

Hlavními důvody byl jednak Bill a jednak Pai Mei. Davida Carradina jsme v roli Billa viděli už v jedničce, ale teprve ve dvojce dostane větší prostor a ukazuje, že je fakt dobrý herec - což mimochodem znamená, že cool hlášky jsou v jeho podání fakt cool. A Pai Mei (hraje ho Gordon Liu) je tisíciletý čínský mistr, který Nevěstu (jejíž jméno se mimochodem konečně dozvíme a netuším proč bylo předtím vypípáváno) kdysi naučil tajům bojových umění - celá tato vrcholně zábavná sekvence je natočena ve stylu starých filmů Bruce Leeho a spol., kterýžto styl jsem očekával už v jedničce, ale nedočkal jsem se ho.

Ve srovnání s jedničkou je dvojka mnohem méně akční, ale souboj Nevěsty s Daryl Hannahovou (už jsem zapomněl podle kterého hada se jmenuje) pomocí samurajských mečů v těsném karavanu je velmi originální a natočený podle mě mnohem působivěji a s větší energií než celá ta závěrečná tokijská řezničina v jedničce.

Opět jsem se dočkal mnoha scén, které mi připadaly příliš dlouhé, po dvou minutách jsem pochopitl co jimi Tarantino chce říct a přesto jsem se musel tři další minuty dívat na to, jak to říká. Přestože je ale dvojka delší než jednička, utekla mi rychleji, z důvodů zmíněných výše.

Jak už jsem napsal: Pokud se vám jednička líbila, dvojka se vám bude líbit určitě taky a nemusí vás zajímat, co se líbilo nebo nelíbilo mně. Pokud jste ale z jedničky nadšeni nebyli a uvažujete, zde má cenu jít na dvojku, rozhodně vám radím: Jděte, je lepší.

Ovšem dvojka rozhodně nijak nezměnila můj názor na jedničku a úplně nejspokojenější bych byl, kdyby se z obou dílů poskládal jeden přibližně dvouapůlhodinový film. Ten bych pak možná chtěl vidět i víckrát a mít ho doma na videu.

P.S: Jenom tak pro zajímavost, moje hodnocení ostatních Tarantinových filmů, abyste si mohli udělat názor o mých názorech: PULP FICTION = Geniální; RESERVOIR DOGS = Nadprůměr; JACKIE BROWN = Nuda.

Premiéry týdne

Kromě druhého KILL BILLa má premiéru ještě ZLODĚJ ŽIVOTŮ, o kterém jsem se rozepisoval minule. A pokračování večerníčkové zábavy SCOOBY-DOO 2: NESPOUTANÉ PŘÍŠERY je bohužel o dost slabší než jednička. V té jsem se třeba vyloženě těšil na každou scénu Velmy nebo Shaggyho. Nejlepší živý (nedigitální) herec je ve dvojce až někde na třetím - čtvrtém místě co do kvality hereckých výkonů (po Scoobym a strašidlech), což je smutné...

Ve zkratce...

Ve filmové verzi "Hitchhiker's Guide To The Galaxy" (sorry, pořád si nejsem schopen zapamatovat jak se to dnes "oficiálně" jmenuje česky, já to slyšel kdysi v rozhlase jako "Autostopem po vesmíru") bude hrát John Malkovich vůdce náboženského kultu jménem Humma Kavula. Jde o postavu, která v knižní předloze není a DOuglas Adams ji před smrtí vymyslel speciálně pro film.

"Úplnou náhodou" jsem narazil na tuhle stránku, kde nabízejí zajímavé filmové ukázky s Lucií Vondráčkovou.

Zombies jsou znovu v módě! Po UMUČENÍ KRISTA a CHOKING HAZARDu se letos určitě dočkáme ještě remaku ÚSVITU MRTVÝCH, možná parodie SHAUN OF THE DEAD... A co byste řekli na tohle (je tam ukázka)? I když nevím jestli "nacističtí nemrtví fotbalisti" jsou taky "zombies"...

Byly zprovozněny oficiální stránky nové komedie Stevena Spielberga s Tomem Hanksem THE TERMINAL. Můžete si na nich stáhnout trailer.

A ještě jeden roztomilý filmeček na závěr (5 MB Quicktime). Pouštějte si ho každý večer párkrát před spaním a uvidíte, že váš život se stane zajímavějším.

No dobře, a ještě něco pro dámy. Vlastně, nejen pro dámy...

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků