Hlavní obsah

Festival Kytara napříč žánry zve do Prahy The Cavern Beatles

Není třeba je dlouze představovat, každý je zná. Jsou čtyři, pocházejí z Liverpoolu a nejslavnější momenty své i hudební historie připomenou na koncertu ve čtvrtek 30. září v pražském KC Vltavská. Jedním z hlavních lákadel festivalu Kytara napříč žánry je totiž jeden z nejvěrnějších revivalů Beatles, skupina The Cavern Beatles.

Festival Kytara napříč žánry zve do Prahy The Cavern Beatles

„To, co tuhle čtveřici odlišuje od ostatních kapel, je naprostá autenticita jejich hry. Nejenže hrají vždy na živo, ale dokonce používají i originální nástroje a pódiovou techniku ze šedesátých let. A stejně pečlivě jako dbají o autenticitu hry, dbají i o celkové vzezření. Takže když vyjdou na pódium, máte zpočátku pocit, že jste se vrátili v čase,“ líčí Stanislav Barek, dramaturg festivalu Kytara napříč žánry.

Koncert bude součástí 13. ročníku festivalu Kytara napříč žánry, který probíhá od 12. září až do 20. listopadu a představí napříč žánry dalších patnáct domácích i zahraničních mistrů ovládajících rozmanité techniky hry na kytaru.

Vedle hvězdného Tommyho Emmanuela a mladého australského talentu Joe Robinsona, kteří budou program uzavírat, předvedou své umění také virtuózní Alex De Grassi, nestor české kytary Jiří Jirmal a letošní programovou nabídku obohatí také večer věnovaný citeře.

Vstupenky na koncerty lze zakoupit v sítích Ticketpro, Ticketportal nebo v kanceláři spolupořádající agentury Taktika Muzika. Informace kytaroví fandové naleznou na  www.kytaranapriczanry.cz.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků