Hlavní obsah

Feministický soubor Le Tigre vystoupí na Strahově

V klubu 007 na pražském Strahově vystoupí v úterý významná feministická skupina Le Tigre, v níž působí členka dnes už neexistujících radikálních lesbicko feministických Bikini Kill Kathleen Hanna.

Feministický soubor Le Tigre vystoupí na Strahově

Zatímco však Bikini Kill jako představitelky radikální scény riot grrrls nabízely agresivní rock s prvky hard core a noise, Le Tigre přinášejí mnohem propracovanější hudbu. Trio, které dále tvoří Johanna Fateman a JD Samson mísí punkové riffy s ohlasy diska a elektronikou i samply nebo hiphopovými rytmy. Své vystoupení přitom od počátku doplňuje videoprojekcemi.

Styl Hanna změnila, protože se jí zdálo, že neexistuje feministický pop. A právě ten se pokoušejí přinášet na svých deskách, z nichž poslední je loňský měkčí a melodičtější This Island.

Eklektická směs prvků však nic nemění na vyhraněných, nikoli však militantních názorech - to by v kapele nemohl hrát muž. Pro Le Tigre je politika nedílnou součástí jejich tvorby. A nezaměřují se jen na otázky feminismu, ale také kritizují politiku amerického prezidenta Bushe. Ani narůstají hudební aktivity - Le Tigre hrají většinou v sálech pro tisíce  diváků - neukončila jejich angažovanost ve feministických akcích, protože hudba podle nich ji nemůže nahradit. Na druhou stranu písně pro ně nejdou jen platformou pro hlásání svých názorů, výborně obstojí i samy o sobě.

Před Le Tigre budou hrát Ememvoodoopöká.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků