Hlavní obsah

Extrémní love story na hřbitově

Extrémní podobu jedné lásky sleduje dokument Davida Vondráčka Láska v hrobě: dvě individua žijící hluboko pod jakoukoliv definicí chudoby se vědomě odmítají začlenit do konzumní společnosti. Bydlí sice na hřbitově, zachovávají si však relativně normální city.

Extrémní love story na hřbitově

Dva bezdomovci, on a ona, se usídlili na hřbitově v pražských Strašnicích. Kamera Davida Vondráčka léta sledovala, jak se měnil jejich vztah. A jak se oba řítili do nevyhnutelné tragédie.

Oba mají ze začátku snahu řešit své problémy, s tím je ale brzy konec. I v alkoholovém opojení ovšem zůstávají relativně duševně zdraví, on se o ní místy až dojemně stará, normálně přemýšlí a chvílemi se zdá, že jejich život se snad může i zlepšit. Jejich vůle je však chabá. Odmítají pracovat, a situace je tak neřešitelná.

Ona navíc evidentně trpí vážnou chorobou, což nijak neřeší. Posledním pokusem o normální chování je výlet za ztracenou dcerou, pěstouni však odmítnou kontakt. Pak už oba pokračují jen v povalování se v hrobce, až do hořkého konce (smrti protagonistky). Mezitím se dočkáme i slušné dávky humoru, převážně černočerného, a místy scének, v nichž se mísí velká vynalézavost bezdomovců s chováním zcela nelogickým či  infantilním.   

Vondráček natočil nesentimentální a nemoralizující snímek. Některé obrazy ze života na hřbitově šokují svou bizarností a některé dojímají. Solidní, levně udělaný film, který dokázal říct o životě hodně a zcela neokázalým způsobem.

Celkové hodnocení: 80%

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků