Hlavní obsah
Ewa Farna na koncertě. Foto: Jan Kardinál

Ewa Farna, The Atavists Wohnout, Circus Ponorka a další zahrají vědcům

Ve středu 13. května se od 16.30 v pražském Lucerna Music Baru uskuteční festival Hudebníci vědcům. Kapely a muzikanti vyjádří poděkování všem odborníkům za to, co pro veřejnost vytvořili a vytvářejí v čase pandemie. Představí se Ewa Farna, The Atavists, Tam Tam Batucada, Vanua 2, Wohnout, N.O.H.A., Circus Ponorka, Václav Koubek a Tomáš Matonoha & Inspektor Kluzó.

Ewa Farna na koncertě. Foto: Jan Kardinál
Ewa Farna, The Atavists Wohnout, Circus Ponorka a další zahrají vědcům

Od počátku, kdy rektor ČVUT Vojtěch Petráček představil svou improvizovanou masku z pet lahve, až po uvedení do výroby a distribuce masek, respirátorů, dezinfekce a plicního ventilátoru, uběhlo pouhých čtrnáct dnů. Veškerý proces od nápadu po realizaci se odehrával na ČVUT pod vedením rektora Vojtěcha Petráčka. „Přejeme si, aby se celý svět dozvěděl o tom, jaké máme úžasné vědce a schopné kolegy,“ uvedl Petráček.

Live stream z festivalu zajišťuje Audiovizuální centrum studentů ČVUT a díky Lucerna Music Baru bude divákům umožněno pomocí video technologie vstoupit přímo do klubu. Kapelám vrátí možnost zahrát si koncert opět s přítomným publikem a divákům dá šanci být znovu součástí živého koncertu.

Diváci se prostřednictvím video platformy připojí do virtuální místnosti a video z jejich webkamer bude zobrazeno na LED obrazovkách rozmístěných v Lucerna Music Baru. Ve virtuální místnosti pak mohou diváci sledovat živý koncert, podívat se, kdo se dívá s nimi anebo si sdělovat zážitky z koncertu prostřednictvím chatu. Tedy téměř jako na klasickém koncertu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků