Hlavní obsah
Erik Truffaz Foto: Aleš Honus, Právo

Erik Truffaz se vrací s novou deskou

Trumpetista Erik Truffaz vystoupí v pondělí v pražském Paláci Akropolis se svým kvartetem. Představí novou desku In Between. Truffaz se ke kvartetu vrátil po pár letech, kdy se věnoval experimentům, při nichž natáčel s indickými hudebníky i s představiteli ambientu a rapu.

Erik Truffaz Foto: Aleš Honus, Právo
Erik Truffaz se vrací s novou deskou

Truffaz navazuje na výboje Milese Davise, což otevřeně přiznává. Snaží se hrát hrát tlumeně a spojovat tradice komorního jazzu s dalšími styly, zejména s acid jazzem a hip hopem. S tímto pojetím se švýcarský hráč na konci devadesátých let prosadil a stal se hvězdou, zvláště když s ním podepsalo smlouvu významné jazzové vydavatelství Blue Note.

Výrazně se prosadil v roce 2003 s albem The Walk Of The Giant Turtle, kde spojil jazz s taneční hudbou bez toho, aby zmizely jazzové kořeny jeho tvorby. Další úspěch představovalo album Arkhangelsk. V projektu Benares spolupracoval s indickými muzikanty, tablistou Apurbou Mukherjeem a zpěvačkou Indrani. Desku Paris zase natočil v duu s rapperem Sly Johnsonem.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků