Hlavní obsah
Jožo Ráž a Elán Foto: Petr Horník, Právo

Elán před koncertem bilancuje

Slovenská skupina Elán nachystala na 20. červen na letiště v Holíči, který leží na hranici mezi Slovenskem a Českou republikou, velký koncert, na kterém očekává několik desítek tisíc lidí. Ještě předtím ale vydává šestialbový box Kamaráti. Jsou na něm všechna studiová alba, která kapela vydala po návratu Vaša Patejdla do sestavy v roce 1996.

Jožo Ráž a Elán Foto: Petr Horník, Právo
Elán před koncertem bilancuje

Desky Hodina pravdy (1997), Elán 3000 (2002), Tretie oko (2003), Anjelská daň (2010) a Živých nás nedostanú (2014) doplňuje nikdy nevydané CD O život naživo. Na něm jsou zachyceny live záznamy z koncertů v Charkově z roku 1988 a v Bratislavě z roku 1993.

„Hrajeme spolu dlouho a natočili jsme spoustu výborných písní. Mnohé z nich jsou v tomto boxu i se zajímavým live záznamem jako bonus,“ říká k vydání zpěvák a baskytarista Jožo Ráž.

„Jsem rád, že jsem si v minulosti dělal záznamy z našich koncertů, ze kterých teď nabízíme malý výběr,“ dodává kytarista a zpěvák Ján Baláž.

„Jsem rád, že se tímto počinem vydává zpráva o fungování Elánu od mého návratu, tedy od roku 1996. Je to taková třetí republika. Je zajímavé porovnat vývoj kapely i vzhledem k těžkému období, kterým prošla hlavně po roce 1999 po Jožově nehodě, kdy to vypadalo, že Elán opravdu skončí. Ale opak je pravdou. Spíš nás to nakoplo,“ komentuje období, které box pokrývá, zpěvák a klávesista Vašo Patejdl.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků