Hlavní obsah
Erik Truffaz Foto: Aleš Honus, Právo

Druhému dni tropických Colours kralovali Eric Truffaz a Porcupine Tree

Do druhé poloviny vstoupil v sobotu festival Colours of Ostrava, který přivítá například znovuzrozené irské The Cranberries. Po čtvrtečním rozehřívacím prologu v pátek v tropickém vedru ožilo všech šestnáct festivalových scén. Na té hlavní kralovali britští progresivní rockeři Porcupine Tree a slavný jazzový trumpetista Eric Truffaz s výjimečným vokalistou a beatboxerem Sly Johnsonem.

Erik Truffaz Foto: Aleš Honus, Právo
Druhému dni tropických Colours kralovali Eric Truffaz a Porcupine Tree

Především páteční program na hlavních scénách ukázal, v čem se Barvy Ostravy tolik odlišují od jiných festivalů a proč se za devět let své existence staly fenoménem – na hlavních pódiích nejsou k vidění jen umělci, řadící se k mainstreamu (a těch je v letošním ročníku spíše menšina), ale často roli headlinerů plní reprezentanti náročnějších nebo okrajových žánrů, kterým náročné festivalové publikum zobe z ruky.

Představil se tak soudobý jazz, kterého je na letošním ročníku opravdu široká nabídka, nebo židovský klezmer s punkovým nápřahem v podání kapely Oy Division či rozpohybované elektronické reggae, které v pátek naservírovali australští Dubmarine.

Porcupine Tree

Foto: Aleš Honus, Právo

Když někomu například náročný moderní jazz Erica Truffaza a vokálního kouzelníka Sly Johnsona přece jenom nesedne? Žádný problém – vždyť ve stejnou dobu hrají o kus dál Anděly ověnčení třinečtí rockeři Charlie Straight a na New York City Stage třeba fenomenální americký bubeník Thierry Arpino.

Vrcholem pátečního programu se stali britští Porcupine Tree. Jejich psychedelické kytarové orgie, dynamické hlukové stěny, ale i křehké a chytlavé melodie či pinkfloydovská kytarová sóla uhranuly i ty, kteří jméno této kapely slyšeli na Colours poprvé.

Zpěvačka Tonya Graves

Foto: Aleš Honus, Právo

Protože festival letos nabízí rekordních počet hudebních scén, kterých je včetně divadelní, dětské, workshopové či filmové scény šestnáct, už pátek potvrdil, že návštěvníci to ani letos nemají s výběrem jednoduché. Jak tvrdí duše festivalu Zlata Holušová, na pořádné hostině se mají stoly prohýbat, a tak si musí každý návštěvník sestavit program sám. Podle nálady, osobního vkusu či momentální situace.

V sobotu to přitom nebudou mít návštěvníci ve festivalové špičce mezi dvacátou a druhou hodinou noční o moc lehčí než v pátek. Mohou se těšit na The Cranberries, elektrojazzovou formaci Jaga Jazzist, hvězdy etno-elektronické scény Afro Celt Sound System, skladatele a zpěváka legendárních Dead Can Dance Brendana Perryho. Hrát bude i bubeník Ramones.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků