Hlavní obsah
Lily Collinsová Foto: Netflix

Do filmu o Tolkienovi míří Lily Collinsová i herec z Harryho Pottera

Herci Anthony Boyle, Nicholas Hoult a Lily Collinsová by měli vytvořit ústřední trojici filmu o životě slavného spisovatele JRR Tolkiena nazvaného prostě Tolkien.

Lily Collinsová Foto: Netflix
Do filmu o Tolkienovi míří Lily Collinsová i herec z Harryho Pottera

Nicholas Hoult má ztělesnit samotného Tolkiena a Lily má hrát jeho životní lásku Edith. Mladá britská herečka na sebe upozornila ve filmech jako Okja, To the Bone a S láskou, Rosie.

Anthony Boyle hrál mimo jiné Scorpia Malfoye v úspěšné britské divadelní hře Harry Potter and the Cursed Child. Režie Tolkiena se ujme Dome Karukoski.

Anthony Boyle

Foto: Profimedia.cz

David Gleeson a Stephen Beresford napsali scénář o mládí JRR Tolkiena, o jeho přátelstvích, lásce a umělecké inspiraci. Zásadní roli u něj hrály strašlivé zážitky z první světové války. Odborník na jeho dílo John Garth tvrdí, že spisovatel potřeboval psaní jako prostředek k odehnání hrůz, které zažil na Sommě. Když se vrátil ze zákopů, kde ztratil nejlepší kamarády, trpěl tzv. zákopovou horečkou.

Tolkien napsal svá díla Hobit a Pán prstenů před druhou světovou válkou, ale tehdy neměla úspěch. Až od sedmdesátých let se fantasy příběhy více prosadily, když je začali nově interpretovat intelektuálové. Pána prstenů se pak prodalo více než 150 miliónů výtisků a nakonec se podle něj natočila série filmů, stejně jako podle Hobita.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků