Hlavní obsah
Leonardo DiCaprio (Revenant) Foto: CinemArt

DiCaprio, Depp i Damon. Proč pořád nemají Oscary?

Nejen momentálně diskutovaný Leonardo DiCaprio čeká na svého prvního Oscara. Mnoho slavných amerických herců a hereček za desítky let nikdy zlatou sošku nedostalo, i když byli často nominováni.

Leonardo DiCaprio (Revenant) Foto: CinemArt
DiCaprio, Depp i Damon. Proč pořád nemají Oscary?

Leonardu DiCapriovi je přes čtyřicet, natočil desítky filmů a Oscar pořád nikde. Nominovali ho přitom za role ve filmech Co žere Gilberta Grapea, Letec, Krvavý diamant, Vlk z Wall streetu i Revenant.

Johnny Depp jako Charlie Mortdecaire.

Foto: Bontonfilm

Jeho kolega Johnny Depp se zlaté sošky nedočkal ani po padesátce, ale pořád má šanci. Čas od času mu dají nominaci (Piráti z Karibiku: Prokletí černé perly, Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street či Hledání Země - Nezemě), ale letos se mu příliš nedařilo.

Hollywoodský herec Tom Cruise

Foto: Yuya Shino, Reuters

Třiapadesátiletý Tom Cruise byl sice v 80. a 90. letech třikrát nominován za filmy Narozen 4. července, Jerry Maguire a Magnolia, k oscarovým favoritům ale nepatří a dnes už nikdo ani moc nepočítá s tím, že by Oscara za herecký výkon získal. Zvláště když aktuálně plánuje bezduché projekty typu Top Gun 2 a Mission Impossible 6.

Matt Damon ve filmu Marťan

Foto: Cinemart

Dalším oscarovým smolařem je Matt Damon. Byl nominován za role ve filmech Dobrý Will Hunting, Marťan a Invictus, Oscara za herecký výkon ale zatím nedostal. Byl oceněn společně s Benem Affleckem za spolupráci na scénáři Dobrého Willa Huntinga, ale to je přece jen něco jiného, než když herec dostane sám svého Oscara za hlavní roli.

Mezi herečkami byly největšími smolařkami dnes už zapomenuté hvězdy Deborah Kerrová a Thelma Ritterová (obě měly 6 nominací a žádného Oscara). V současnosti na cenu ještě stále čeká třeba Glenn Closeová (rovněž 6 nominací a žádný Oscar).

Absolutním rekordmanem v oscarové smůle se stal irský herec Peter O'Toole. Od šedesátých let minulého století byl osmkrát nominován za herecké výkony a nikdy nevyhrál. V roce 2003 už to byla trapné i akademikům, tak mu dali alespoň čestnou cenu za mimořádný přínos filmu.

Letošní Oscary budou rozdány v Los Angeles 28. února (29. února ráno středoevropského času).

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků