Hlavní obsah
"Harry Potter" ve Zlíně Foto: Jana Bílková, Právo

Děti ve Zlíně chtěly být jako Harry Potter

Děti, které dorazily ve čtvrtek na zlínské náměstí Míru prožily Den plný kouzel. Své nástupce dokonce přišel podpořit sám Harry Potter.

"Harry Potter" ve Zlíně Foto: Jana Bílková, Právo
Děti ve Zlíně chtěly být jako Harry Potter

Harry dopoledne i odpoledne tahal šátky z klobouku jak o život. Občas se spletl a místo žlutého vytáhl červený, ale to děti samozřejmě poznaly a daly to hlasitě najevo. Celou kouzelnickou atmosféru dokreslovala potterovská filmová hudba a kulisy školy v Bradavicích.

Stát se takovou osobností, jako je hrdina sedmi knih britské autorky J. K. Rowlingové, zatoužily desítky dětí. Návod byl jasný. Vyzvednout si kouzelnickou kartičku a projít podle ní všemi disciplínami, které dělají kouzelníka kouzelníkem: let na koštěti, vyrobení kouzelnické hůlky, skládání puzzle a vědomostní kvíz. Některé děti letěly poprvé, tak jim rodiče ukazovali ověřené techniky správného nasednutí. „Prosíme o uvolnění dráhy,“ zazněl hlas dohlížejícího startéra. „Připravit, pozor, teď!“

Vědomostní soutěže i dravci

Účastníci dostali do své karty zápis a šli si vyrobit svou vlastní hůlku. „Abrakadabra,“ zkoušel funkčnost malý školák. Ale bez výsledku. Ten balónek prostě na meloun nejde proměnit, někde se stala chyba. Včerejšek vyprodukoval tolik kouzelnických hůlek, že pokud jen desetina z nich bude fungovat, máme se na co těšit!

Asi nejtěžší byl vědomostní kvíz. „Já jsem četla všechny díly a zdaleka nevím všechno,“ komentuje jedna z dohlížejících průběh soutěže. Vy snad tušíte, jak se jmenovali rodiče Harryho, jaké je plné jméno Brumbála nebo co byl Harryho první vánoční dárek v Bradavicích?

Děti si zasoutěžily o ceny, hrály šachy s lidskými figurkami, viděly dravce (mezi nimi i Harryho sněžnou sovu Hedviku) a nechyběly ani pohádkové postavičky Žabka, Myška, Křemílek a Vochomůrka. „Jak se na to dívám, je nejvyšší čas skončit,“ řekl Harry kvečeru a odletěl na svém novém koštěti typu 1.0.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků