Hlavní obsah
Karel Roden v Principu slasti Foto: Česká televize

Detektivka s Rodenem, seriál s Mádlem i StarDance na ČT

Česká televize představila hlavní body svého podzimního programu. Jsou mezi nimi detektivky, intimní dramata i zábavné pořady.

Karel Roden v Principu slasti Foto: Česká televize
Detektivka s Rodenem, seriál s Mádlem i StarDance na ČT

Na podzim začne na ČT seriál Princip slasti, rozsáhlá česko-polsko-ukrajinská koprodukce s Karlem Rodenem v hlavní roli vyšetřovatele. Se svými zahraničními kolegy pátrá po původu lidských ostatků nalezených ve třech zemích.

„Princip slasti je seriál pro diváky, kteří rádi sledují příběhy s více ději. Líbí se mi, že může hádat, kdo je pachatelem a kam všechno povede, ale definitivně nic neodhadne. Všechno se v tomto příběhu mění, děj vede různými směry,“ uvedl Roden.

Režisér Dariusz Jablonski miluje Prahu, Varšavu i Oděsu. ”Rozhodli jsme se, že bychom tři města mohli propojit jedním krimi příběhem. Začíná tím, že se najdou těla mladých žen. Vznikl moderní kriminální příběh, který spojuje nejlepší tvůrce a herce našich zemí,“ uvedl ve čtvrtek.

Anna Geislerová (Princip slasti)

Foto: Česká televize

Režisér Robert Sedláček přichází s minisérií Sever, která nechce být jen další detektivkou, ale náročnějším psychologickým příběh muže, který se chce stát dobrým člověkem a policistou. Jiří Mádl a Štěpán Benoni bojují nejen se zločinem, ale i s institucí, pro kterou pracují.

„On tu policii postupně poznává, jsou tam lidé dobří i mizerové. Vyřešíte s ním několik případů a zároveň budete sledovat kluka, který byl idealista a má tu smůlu, že jím zůstal. Takže jde proti vlastním lidem,“ popsal hlavního hrdinu Sedláček.

Čtyři samostatné příběhy, intimní dramata, nabídne série Jak si nepodělat život. Mají temné tóny, ale i nadhled. Dva jsou spíše ženské, těch se ujala režisérka Tereza Kopáčová, a dva mužské, které točil Jan Hřebejk. Zahráli si v nich Ondřej Vetchý, Tereza Brodská, Jitka Schneiderová, Miroslav Krobot nebo Eliška Křenková.

Jakub Vágner a Michaela Nováková

Foto: Česká televize

Tradičně ČT na podzim uvede také StarDance, jde již o desátou řadu. Taneční páry letos tvoří Xindl X a Markéta Dostálová, Matouš Ruml a Natálie Otáhalová, Veronika Kubařová a Dominik Vodička, Tonya Graves a Michal Bureš, Miroslav Hanuš a Adriana Mašková, Karel Kovy Kovář a Veronika Lišková, Nora Fridrichová a Jan Kohout, Gabriela Koukalová a Martin Prágr, Radka Třeštíková a Tomáš Vořechovský, Jakub Vágner a Michaela Nováková.

Porotu tvoří Tatiana Drexler, Zdeněk Chlopčík, Richard Genzer a Jan Tománek.

Páry ve StarDance:

Xindl X a Markéta Dostálová

Matouš Ruml a Natálie Otáhalová

Veronika Kubařová a Dominik Vodička

Tonya Graves a Michal Bureš

Miroslav Hanuš a Adriana Mašková

Karel Kovy Kovář a Veronika Lišková

Nora Fridrichová a Jan Kohout

Gabriela Koukalová a Martin Prágr

Radka Třeštíková a Tomáš Vořechovský

Jakub Vágner a Michaela Nováková

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků