Hlavní obsah
Expozice uskupení designérů pod názvem Showroom letos představila svůj náhled na budoucnost modely od Eiri Prague #sol (slunce), recyklovanou taškou od PBG dle tématu #sustainable (udržitelný) či aktovkou TwoLines Leather s názvem #standout (vybočovat). Foto: Aki Votrubová

Designblok: Co byste na festivalu designu neměli vynechat

I letos se milovníci designu dočkali největšího svátku estetiky, technologií a módy. Na Designblok 2019 na holešovickém výstavišti se vypravila instagramerka a fotografka Aki Votrubová, aby pro vás vybrala to nejzajímavější, co na přehlídce rozhodně nesmíte minout.

Expozice uskupení designérů pod názvem Showroom letos představila svůj náhled na budoucnost modely od Eiri Prague #sol (slunce), recyklovanou taškou od PBG dle tématu #sustainable (udržitelný) či aktovkou TwoLines Leather s názvem #standout (vybočovat). Foto: Aki Votrubová
Designblok: Co byste na festivalu designu neměli vynechat

Vynálezy jako ze sci-fi i dřevěné retro hračky

Ať se vydáte do Průmyslového paláce, kde probíhá hlavní výstava či do jednoho ze 100 dalších pop-up míst a galerií po celé Praze či v regionech, hned na první pohled vám dojde téma letošního svátku estetiky, a tím je BUDOUCNOST.

Dýchnou na vás nové technologie jak z vesmírného sci-fi i tematika společenské zodpovědnosti. Z expozic tvůrců je zcela jasné, na co se letos soustředili - na ekologické aspekty své práce. Letošní Designblok tak zkoumá cestu zodpovědné výroby již od navrhování produktů a hledání materiálů budoucnosti.

Expozice z dílny NAHAKU, ve které přetvořili jednorázové prosecco lahve na svítidla.

Foto: Aki Votrubová

Někdo si jako budoucnost představí vesmír a slunce, jiný ji vidí v přírodě, lese či v dětech, které reprezentují generaci budocnosti - a na to vše na letošním Designbloku narazíte. Před Lapidáriem na holešovickém výstavišti vyrostl voňavý živý les a nejen v sekci diplomových prací UmPrum si zase můžete pohrát s nejrůznějšími moderními i jednoduchými dřevěnými hračkami pro nejmenší.

K tématu udržitelnosti a odpovědnosti v květinářském sektoru se se svou expozicí vyjadřuje Green Decor Žižkov. Vpravo: Ton oslavuje 30 let svobody tvořit.

Foto: Aki Votrubová

Vybrali jsme pro vás ty nejzajímavější expozice

Mezi bezmála 350 vystavujícími v rámci letošního festivalu designu není vůbec snadné se zorientovat. Lifestyle blogerka Aki Votrubová se vydala na Designblok hned zkraje festivalu, aby obhlídla to nejzajímavější napříč jednotlivými expozicemi z oblasti módy a šperků, technologií i bytových vychytávek.

Zuzana Basterrech svou značku Soolista vystavuje na Designbloku již počtvrté.

Foto: Aki Votrubová

Zdarma se můžete podívat do sekce ArtHouse, která je umístěna v Lapidáriu Národního muzea vedle Průmyslového paláce. Téma letošní výstavy je Odyssea a vy si mezi devatenácti objekty vesměs zahraničních designérů můžete užít například umělý vítr dotvářející atmosféru rozbouřeného moře v hypnotické videosmyčce.

Kromě hladu po designu můžete na festivalu utišit i touhu po dobrém jídle. Stánků se slanými i sladkými dobrotami je zde nespočet.

Foto: Aki Votrubová

V Superstudiu, kde se prezentují ty největší značky nevynechejte minimalistickou ale výmluvně sametovou a na ceny Designbloku nominovanou výstavku jediné židle značky Ton, obhlédněte hybridní auto Renault Trezor a nezapomeňte se v pravém křídle Průmyslového paláce zastavit ani u robotického chapadla z dílny ABB, které umí nakreslit nejrůznější geometrické obrazce.

Při procházení Superstudia se nelekněte do peří a barev zahalených šelmo-ptáků, tanečnic, které pobíhají mezi 70 expozicemi špičkových designérů.

Tam, kde čeští designéři hrají prim

Takzvané OpenStudio v opačné části výstavního objektu vám umožní nahlédnout pod pokličku současným designérům i studentům estetických oborů. Čí expozice nás nejvíce zaujaly? Prohlédněte si naši galerii výstav, které nesmíte vynechat, čas máte do pondělního večera, do kdy Designblok probíhá.

Pohádkovou budoucnost plnou záhad, dobrodružství a přátelství přislibuje značka Soolista se svou kolekcí “Bylo nebylo” jejíž tváří se stala herečka Linda Rybová.

Foto: Aki Votrubová

Letní kolekci brýlí pro designovou optiku IOKO představila autorka Nastassia Aleinikava.

Foto: Aki Votrubová

PBG studio již potřetí dobily Designblok svými funkčními a zároveň minimalistickými koženými unisex dopňky. V rámci letošního festivalu navíc slaví otevření svého vlastního showroomu na Vinohradech.

Foto: Aki Votrubová

Aki Votrubová

Foto: Aki Votrubová

O autorce: Instagramerka a fotografka Aki Votrubová se věnuje módní a cestovatelské fotografii. Novinky ze světa lifestylu a designu publikuje na své instagramové stránce @akivotrubova.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků