Hlavní obsah

David Lynch natáčí v polské Lodži

Americký filmový režisér David Lynch, autor snímků Modrý samet, Mulholland Drive nebo kultovního televizního seriálu Městečko Twin Peaks, natáčí v polské Lodži. Scény by měly být součástí jeho nového filmu s pracovním názvem Inland Empire (Vnitřní říše).

David Lynch natáčí v polské Lodži

Ve filmu si zahraje titulní roli Lynchova oblíbenkyně Laura Dernová, známá například z jeho dřívějších filmů Modrý samet a Zběsilost v srdci nebo ze snímku Jurský park režiséra Stevena Spielberga.

Ve filmu by se měl objevit i Jeremy Irons (Lolita, Zvrat štěstěny, Mise) a také polští herci - mezi nimi dominuje Krzysztof Majchrzak, držitel ocenění Polské filmové akademie za hlavní mužskou roli ve filmu Pornografie.

Lynchův nejnovější film by měl vyprávět o ženě, která zmizela v kalifornských horách San Gabriel. "Měla by to být typická věc, tedy střetnutí dvou světů," prozradil kooproducent snímku Marek Źydowicz. Scény k filmu by se podle něj měly natáčet mimo jiné v opuštěných továrních halách. V premiéře by mohli nový film vidět návštěvníci letošního festivalu v Cannes.

První obrázky k novému Lynchovu snímku vznikly v roce 2003, kdy režisér natočil několikaminutovou etudu nazvanou Zelený pokoj v Lodži. Už tehdy ale sliboval, že se chce vrátit a natočit celovečerní film. Natáčení v lodžských exteriérech by mělo trvat do příštího týdne.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků