Hlavní obsah
 

Dáša Zázvůrková má v klipu Dagmar Havlovou, Jitku Molavcovou a další ženy svého života

Známé herečky, režisérky a nejbližší kamarádky různých profesí. Celkem třicet dam se jednoho červnového odpoledne sešlo v prostorách pražské vily, aby se staly součástí nového klipu Dáši Zázvůrkové k písničce Co řekne žena ženě. Ten pojednává o ženském přátelství. Na Novinkách.cz má premiéru.

 
Dáša Zázvůrková má v klipu Dagmar Havlovou, Jitku Molavcovou a další ženy svého života

„Uvědomila jsem si, že jsem autorka, která ráda písničky někomu věnuje. Tentokrát jsem chtěla, aby adresátky byly ženy. Ženy, bez kterých bych nebyla tam, kde jsem,“ vypráví Zázvůrková.

„Když jsem oslovovala mé ženy na natáčení, uvědomila jsem si, kolik kamarádek kolem sebe mám. Například Chantal Poullain kvůli mně přijela z Brna na otočku. Mirjam Landa, která má ráda černou barvu, si na natáčení vzala kvůli mně pastelový kostým, jenž jí tolik slušel. Nebo přímo na place mě dojala Hanka Holišová, která přijela s několika nádobami plnými kytek a pak každé ženě rozdávala osobně uvázanou květinu. V klipu se objeví i ženy, bez kterých bych tu vůbec nebyla. Těmi jsou má maminka a babička Růženka, jež je v jednom záběru alespoň na fotografii. Letos v červnu je to totiž přesně rok, co mi odešla,“ dodává zpěvačka.

Dáša Zázvůrková (vlevo) s Jitkou Molavcovou při natáčení klipu.

Foto: archiv umělkyně

Část klipu se natáčela v dubnu během přísných koronavirových opatření, proto v té době vznikly jenom záběry samotné zpěvačky v centru Prahy, která v té době zela prázdnotou. Karlův most bez lidí je sen asi každého filmaře, a to se Ondřeji Urbancovi splnilo.

Další část záběrů se natáčela v červnu u zpěvaččiny kamarádky. „Přála jsem si, aby v klipu byly pastelové barvy, proto mám radost, že nám vyšlo krásné počasí a mohli jsme natáčet venku v pohádkové zahradě u mojí kamarádky Magdy Šebestové,” raduje se zpěvačka.

Jelikož se všechny Dášiny přítelkyně nemohly sejít v jeden natáčecí den, režisér Ondřej Urbanec vymyslel, že některým (například Dagmar Havlové, Leoně Machálkové, Jitce Molavcové nebo Vandě Hybnerové) telefonuje a zve je na čaj o páté.

Dáša Zázvůrková s Dagmar Havlovou.

Foto: archiv umělkyně

„Natáčení se zúčastnilo třicet dam, které jsou mému srdci blízké, a mnoho dalších se mi tam bohužel nevešlo. Ale ony vědí, které to jsou, a jsem ráda, že je mám alespoň v mysli, když ne na obrazu. A jelikož si neumím představit svůj dosavadní příběh bez Jitky Molavcové, byla jsem moc ráda, že mi nedala košem. Jsem také vděčná, že mě podpořily i holky z představení Můžem i s mužem Jitka Sedláčková, Kateřina Kaira Hrachovcová a Vanda Hybnerová. Speciální dík bych nicméně chtěla vyslovit dvěma úžasným dámám Dagmar Havlové a Haně Maciuchové, se kterými mě pojí dlouholeté přátelství,” uzavírá Zázvůrková.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků