Hlavní obsah
Pyrotechnici v areálu muničního skladu ve Vrběticích. Foto: Policie ČR

Další díl Redakce: jedna ku čtyřem

Plné dva díly trvalo, než novináři z televizní Redakce, vysílané ve čtvrtek již počtvrté na Nově pod názvem Stud, něco do svého plátku napsali.

Pyrotechnici v areálu muničního skladu ve Vrběticích. Foto: Policie ČR
Další díl Redakce: jedna ku čtyřem

V minulém příběhu se oba řešené případy publikovat z prozaických důvodů nedaly (bulvár a špatný tip), tentokrát ženská část neuspěla, když od konkurence tahala informace o zašmelených pozemcích, a tak novinářskou čest zachránil pouze vedoucí Přílohy Viktor, jenž přišel na kobylku případu Toužimská versus Toužimský. Úspěšnost nijak vysoká: jedna ku čtyřem.

Redakce není tolik o novinářské práci, jako spíš bezkrevná společenská konverzačka, ve které se zasekávají prsty v automatech na kávu, tlustý klofne ve výtahu hubenou, dospívající dcerka se opije a zvrací, největší mudrc je starý vrátný a mamina do omrzení připravuje dospělé dceři snídani.

Ještě že ta dcera (Alice) neztratila tvář a přes vzniklé tykání v minulém dílu je na Viktora trvale nepříjemná jako ta prodavačka nabízející den staré koblihy v non stop bistru na konečné.

Seriál Redakce by se mohl klidně jmenovat Pekárna, Zámečnictví, Vodní stavby, Neuropatologie či Senát. Vlastně nemohl. Tam všude totiž mají úspěšnost vyšší. 

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků