Hlavní obsah
Robot Emil Foto: Česká televize

ČT odvysílá unikátní historické večerníčky

Večerníček slaví padesát let. Česká televize hodlá kulaté výročí oslavit sérií historických večerníčků. Prvního ledna se diváci setkají s Robotem Emilem, který se v roce 1964 poprvé objevil v pravidelném večerním bloku Stříbrné zrcátko. Černobílé večerníčky pak poběží celý měsíc.

Robot Emil Foto: Česká televize
ČT odvysílá unikátní historické večerníčky

„Tvorba pro děti je jednou z oblastí, ve kterých jsme dodnes velmi silní. České krátké animované příběhy si oblíbili diváci na mnoha místech světa a lednovým návratem k prapůvodu této tradice bychom chtěli symbolicky vzdát hold těm tvůrcům, kteří ji dostali na tak vysokou úroveň,“ řekl generální ředitel České televize Petr Dvořák.

„Věřím, že potěšíme nejen malé, ale i dospělé diváky, kterým připomeneme televizní program z dob jejich dětství. Některé z pohádek, které v lednu uvedeme, totiž na obrazovkách nemohli vidět i několik desítek let.“

Matuška i Hapka

Tisková mluvčí ČT Alžběta Plívová dodala, že historické večerníčky si diváci budou moci poprvé vychutnat v digitální podobě, do které byly přepsány ze 16mm originálu.

„V rámci zahájení roku oslav padesátého výročí vzniku večerníčku Česká televize odvysílá vedle Robota Emila například legendární Pohádku o klukovi a kometě, přesně padesát let od její premiéry, Petřínskou rozhlednu (1963) nebo Jak se dědeček nestal Edisonem s Waldemarem Matuškou a hudbou Petra Hapky (1965).”

Netradiční vystoupení dalších osobností nabídnou i jiné příběhy, například O městečku Kočičkově s Jiřinou Bohdalovou nebo Dobrodružství veverky Zrzečky s Františkem Filipovským.

Může se Vám hodit na službě Zboží.cz:
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků