Hlavní obsah
Císařův pekař s Janem Werichem Foto: Foto z knihy Irena Kačírková, Právo

ČT odvysílá na Vánoce čtrnáct pohádek, z toho pět nových

Škola princů, Kouzelná tetička Valentýna nebo Peklo s princeznou patří do pětice nových pohádek, jimiž chce Česká televize pobavit malé i velké diváky o letošních svátcích vánočních. Kromě pořadů pro děti se mohou těšit i na premiéry dokumentů a hudebních a zábavných pořadů. Trojicí filmů s Janem Werichem připomene třicáté výročí úmrtí této populární osobnosti české kultury.

Císařův pekař s Janem Werichem Foto: Foto z knihy Irena Kačírková, Právo
ČT odvysílá na Vánoce čtrnáct pohádek, z toho pět nových

Za tradiční a rodinnou označila televizní nabídku, kterou Česká televize odvysílá za tři sváteční dny, prozatímní ředitelka programu ČT Kristina Taberyová. "Vracíme se k některým titulům, které jsou divákům známé a mají je rádi, ale zároveň jsme pro ně připravili slušnou žeň premiér, a to ve všech žánrech - nejen v hraných filmových pohádkách, ale i dokumentech a hudebních a publicistických pořadech," řekla Taberyová.

Štědrý večer zpříjemní ČT divákům čertovskou pohádkou Peklo s princeznou s Jiřím Mádlem v roli netradičního prince, tvrdohlavou princeznou Terezou Voříškovou a spoustou pravých a nepravých pekelníků. O den později nasadí romantickou pohádku o školních problémech nejmladších příslušníků královských rodin Škola princů s Matoušem Rumlem, Sarah Havačovou a Jiřím Lábusem v hlavních rolích.

Premiéru zažijí i písničková pohádka Kouzelná tetička Valentýna s Libuší Šafránkovou, natáčená na zámcích Dětenice a Hořovice, pohádka o lásce vodníka Jonáše a mlynářovy dcery Karolínky Vodník a Karolínka, v níž se poprvé představí jako vodník Josef Sommer. Pátou novinkou je dobrodružná komedie Ať žijí rytíři!, vycházející ze stejnojmenného seriálu pro děti, který již ČT před časem uvedla.

Císař nesmí chybět

Pohádka Byl jednou jeden král a dvoudílný film Císařův pekař - Pekařův císař připomenou třicet let, které uplynuly od smrti Jana Wericha. Kromě 14 nezbytných pohádkových příběhů uvede ČT i deset zahraničních filmů a 15 dokumentů - například o středověkém mystikovi Mistru Eckhartovi, svatém Františku z Assisi nebo o významném mecenáši Jednoty bratrské hraběti z Zinzendorfu. Vysílat bude několik mší a 16 hudebních pořadů včetně záznamu koncertu Karla Gotta v pražské Lucerny a České mše vánoční Jakuba Jana Ryby v podání členů Dětské opery Praha.

Také konkurenční soukromé televize sázejí na osvědčené české filmy a pohádky, přičemž zejména Nova přichystala na Štědrý den opravdový pohádkový maraton. Na obrazovkách se postupně objeví hrdinové pohádek Třetí princ, Hrátky s čertem, Z pekla štěstí, Šíleně smutná princezna, Princezna se zlatou hvězdou a celou sérii ukončí Tři oříšky pro Popelku.

Prima si z archivů vypůjčila pohádku Sůl nad zlato a klasického Kristiana s nezapomenutelným Oldřichem Novým.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků