Hlavní obsah
Početný tým projektu Cesty se představil ve středu 27. 11. v O2 universum v Praze. Foto: ČTK

Cirk La Putyka připravuje největší projekt Cesty

Více než čtyřicet účinkujících a pět světových režisérů začíná od konce listopadu v Praze zkoušet největší projekt v historii souboru Cirk La Putyka Cesty, který od 25. do 27. dubna 2020 bude v novém prostoru O2 universum uveden pouze čtyřikrát.

Početný tým projektu Cesty se představil ve středu 27. 11. v O2 universum v Praze. Foto: ČTK
Cirk La Putyka připravuje největší projekt Cesty

Projekt, který je součástí oslav desetiletého jubilea souboru, mapuje historii cirkusového umění od kočovných loutkářů 19. století přes meziválečnou avantgardu 20. století, Osvobozené divadlo, protektorát i totalitu až po současnost a výhled do budoucnosti.

Principál Rosťa Novák mladší o projektu říká: „Cirkusáci jsou vždy na cestách, ať už hrají na ulici, v šapitó, nebo v kamenných divadlech. Na cestách tvoří, setkávají se a rozcházejí. Rozrůstají se o nové generace, jimž ty starší přenechávají místo. Jednou jde o cirkus se zvířaty, jindy bez nich. Stále je to ale cirkus. Cirkus života.“

Kromě autora konceptu a režiséra Rosti Nováka se na představení režijně podílejí další světové osobnosti nového cirkusu. Jsou to Maksim Komaro (Circo Aereo), Daniel Gulko (Cahin Caha), Tilde Björforsová (Cirkus Cirkör) a Ethan Law (Cirk La Putyka).

Každý z režisérů má v projektu své místo, Daniel Gulko se chopí ztvárnění meziválečného období a poté 60. a 70. let 20. století, Maksim Komaro období totality, Ethan Law zamíří do budoucnosti a Tilde Björforsovou zajímají tradiční cirkusové disciplíny a obecné téma duše cirkusu a šapitó jako metafory.

Projekt se odehraje na velké scéně o délce čtyřiceti a šířce sedmi metrů, obklopené ze tří stran diváky, jichž se do haly vejde tři a půl tisíce. „Bude to takové Times Square cirkusového mozku, kde diváci se stanou součástí některých obrazů,“ přiblížil představu o scéně, jejímž autorem je scénograf Martin Vybíral, autor konceptu Rosťa Novák.

Může se vám hodit na Firmy.cz:
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků