Hlavní obsah
Kamil Střihavka Foto: PRÁVO – Petr Horník

Chystá se rocková opera o Faustovi i metalový klip se Střihavkou

Holešovická RockOpera Praha hlásí uvedení nové rockové opery, která vychází z klasického příběhu o Faustovi. Premiéra má být koncem roku.

Kamil Střihavka Foto: PRÁVO – Petr Horník
Chystá se rocková opera o Faustovi i metalový klip se Střihavkou

Příběh Fausta, silně spojený i s Prahou, je legenda německého původu, která se šíří od šestnáctého století po celém světě. Jedná se o jednu z nejčastěji přepracovávaných legend - inspirovala desítky literárních, filmových i divadelních počinů. Ve všech verzích doktor Faust uzavírá pakt s ďáblem, aby získal mimořádné schopnosti.

Skutečný Johann Georg Faust byl alchymista, mág a pravděpodobně podvodník, který se toulal po Evropě v 16. století. Některé knihy ho líčí jako šarlatána, jiné zase jako téměř sympatickou postavu.

V těchto dnech se také natáčí klip Prokletí s Kamilem Střihavkou doprovázející metalovou operu 7 proti Thébám. „Skladba Prokletí je stěžejní písní z nově vydaného dvojalba 7 proti Thébám. Tato metalová opera je dávným příběhem o lásce, zradě a touze po moci. V hlavní roli Oidipa, Polyneika a Kreona se ve videoklipu představí Kamil Střihavka, Jan Toužimský a Viktor Dyk,“ sdělil producent RockOpery Praha Milan Steigerwald, který je také autorem hudby Prokletí. Režie videoklipu se ujal Allan Šubert.

„RockOpera Praha je především skvěle šlapající sehraná kapela s geniální rytmikou otce a syna Richardů Scheuflerových, se šťavnatými kytarami Davida Pavlíka a Jana Peše a objevnými klávesami Milana Steigerwalda. A právě tahle kapela je hlavní hvězdou nového klipu. Je magnetem pro Oidipa Kamila Střihavku, který se souborem spolupracuje nejen při natáčení desky a videoklipu. Už 30. září se po půlroční pauze představí v rockové opeře Romeo a Julie, která zahájí letošní sezónu RockOpery Praha,“ dodala autorka textu Pavla Forest.

Premiéra Fausta proběhne 11. prosince. Více informací naleznete na www.rockopera.cz.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků