Hlavní obsah
 

Chinaski zveřejnili nový singl a ohlásili podzimní turné

Skupina Chinaski představila svůj čerstvý singl, na jaře vydá nové album, které momentálně dokončuje, a chystá se na podzimní koncertní turné k němu. Do té doby vystupovat nebude, tudíž ani na letních festivalech.

 
Chinaski zveřejnili nový singl a ohlásili podzimní turné

Jarní desku, která vzniká v několika studiích na různých místech světa, avizuje singl Není nám do pláče. „Promítli jsme do něj své zkušenosti čtyřicátníků. Je o tom, že některé věci nejsou jako ve dvaceti, ale že se i dál máme skvěle,“ přibližuje frontman kapely Michal Malátný a dodává, že písnička dá název i celému albu.

Pro singl skladbu vybral producent alba Greg Haver, který stojí i za poslední nahrávkou Chinaski Rockfield. S Haverem už od loňského roku trávili muzikanti čas nahráváním a skládáním písniček v Austrálii (kde vznikla i skladba Není nám do pláče), v londýnských Dean Street Studios nebo na Novém Zélandě.

„Našli jsme producenta, který má naši stoprocentní důvěru. Dřív jsme pořád seděli ve studiu a všichni do toho mluvili. Teď má Greg poslední slovo a zatím to funguje,“ říká Malátný s tím, že do týmu přibrali i dalšího producenta Stefana Skarbeka, za kterým se vydali na podzim nahrávat do kalifornské pouště.

Chinaski spouštějí předprodej podzimního turné, které začne 24. října v Ostravě a skončí 16. listopadu v pražské O2 areně. Mezitím kapela dorazí i do Brna, Hradce Králové, Českých Budějovic, Zlína, Jihlavy a Liberce.

Program podzimního turné Chinaski

24.10. Ostrava, Ostravar Aréna
26.10. Zlín, PSG aréna
28.10. Hradec Králové, Fortuna aréna
 7.11. Brno, DRFG aréna
 9.11. Jihlava, Horácký zimní stadión
11.11. České Budějovice, Budvar aréna
14.11. Liberec, Home Credit Arena
16.11. Praha, O2 arena

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků