Hlavní obsah

Český slavík porazil ve sledovanosti StarDance jen "o prsa"

Velmi vyrovnaný byl souboj hlavních diváckých taháků sobotního programu televizní stanice Nova a veřejnoprávní České televize, Nova byla nicméně mírně úspěšnější. Vyhlašování výsledků zpěvácké ankety Český slavík vidělo více než 1,5 miliónu diváků, zatímco taneční výkony celebrit v soutěži StarDance IV...když hvězdy tančí si nenechalo ujít téměř 1,3 miliónu diváků.

Český slavík porazil ve sledovanosti StarDance jen "o prsa"

Miliónové televizní publikum mělo v neděli i finále talentové soutěže televize Prima Česko Slovensko má talent i další kolo pořadu Talentmanie vysílaného stanicí Nova.

Již čtvrtou dvojicí, která musela kvůli rozhodnutí televizních diváků opustit taneční soutěž StarDance, byli herečka Jitka Čvančarová s tanečníkem Lukášem Hojdanem. Latinsko-americké tance sambu a salsu, které si pět soutěžících párů nacvičilo, v sobotu večer na programu ČT1 sledovalo 1,28 miliónu diváků, což podle mluvčího ČT Ladislava Štichy tvořilo 31,5 procenta diváků starších 15 let.

Výsledek považuje ČT za "mimořádný úspěch". "Mít tak vysoká čísla proti jedné z nejpopulárnějších tradičních anket v zemi (Český slavík) je obdivuhodné," uvedl Šticha.

Nova tvrdě kritizuje Bílou

Předávání cen Český slavík vidělo ve stejný čas téměř o 300 000 diváků více - celkem 1,55 miliónu. Nova tak podle své mluvčí Michaely Fričové získala podíl 39,6 procenta lidí u televize.

I přes mediální rozruch, o nějž se postarala zpěvačka Lucie Bílá, když v přímém přenosu pochválila talentovou soutěž konkurenční televize Prima, v níž zasedla jako porotkyně, považuje Nova průběh ceremoniálu za "zdařilý". Je jí prý nicméně "líto", že Bílá takto "propagovala své vlastní mimohudební komerční aktivity", uvedla Fričová. "Exces ve formě nezákonného skrytého obchodního sdělení v přímém přenosu nedělají ani méně mediálně zkušení umělci. Škoda, že Lucie Bílá nezůstala dámou," dodala.

Televize Nova a Prima letos na podzim bojují o diváky zejména svými talentovými soutěžemi, kterým vyhradily nedělní večery. Největší zájem tentokráte zaznamenal přenos finálového klání Česko Slovensko má talent, v němž zvítězila dvojice silových akrobatů Dae Men. Primu si kvůli tomu naladilo 1,17 miliónu diváků, a sledovanost tak dosáhla 31,9 procenta, informovala mluvčí Primy Jana Kocová. Talentmanii vysílanou televizí Nova zhlédlo v neděli 1,01 miliónu diváků; bylo to 26,4 procenta diváků u obrazovek.

Talentmanii spolu s Novou pořádá slovenská stanice Markíza. Soutěž vyvrcholí 12. prosince, kdy se rozhodne, kdo z účastníků získá odměnu téměř čtyři milióny korun.

Prima vysílala světově populární soutěže na vyhledávání talentů společně se slovenskou televizí Joj, když získaly licenci od jejího vlastníka, společnosti FremantleMedia. Dae Men si za vítězství rozdělí prémii 100 000 eur (2,5 miliónu korun).

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků