Hlavní obsah
Cena Emmy Foto: Profimedia.cz

Český seriál #martyisdead získal Emmy

Poprvé v historii získal český seriál mezinárodní cenu Emmy. Akademie televizních umění a věd složená z 900 nezávislých porotců vyhlásila včera v New Yorku v online přenosu internetový seriál #martyisdead producentů Milana Kuchynky a Vratislava Šlajera vítězem v kategorii krátkých seriálů.

Cena Emmy Foto: Profimedia.cz
Český seriál #martyisdead získal Emmy

„Česko je malá země a mall.tv je malá televize, ale je to ohromný úspěch a velká motivace do další práce,“ řekl při vyhlášení cen producent Milan Kuchynka.

Seriál o kyberšikaně natočil režisér Pavel Soukup, na scénáři se podíleli Jaroslav T. Miška a Jan Stehlík, kteří v něm zpracovali společně s odborníky na internetovou bezpečnost kriminální zápletku. Podle tvůrců byla jedním z podnětů ke vzniku #martyisdead skutečnost, že kvůli kyberšikaně spáchá v Česku každý rok sebevraždu přes deset dětí.

V reakci na současný úspěch prozradil Vratislav Šlajer v přímém přenosu, že na příští jaro se chystá pokračování nazvané Anna is missing.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků