Hlavní obsah

Český dokument Pod sluncem tma zvítězil na festivalu v Kišiněvě

Dokument Martina Marečka Pod sluncem tma zvítězil na mezinárodním festivalu dokumentárních filmů Cronograf v moldavském hlavním městě Kišiněvě. Pětičlenná odborná porota ho vybrala v konkurenci dalších šestnácti soutěžních snímků z Evropy, Asie i Ameriky.

Český dokument Pod sluncem tma zvítězil na festivalu v Kišiněvě

"Martin Mareček tak rozšířil sbírku svých ocenění za tento snímek, která zahrnuje například Nejlepší dokument roku 2011 na festivalu v Jihlavě, Cenu české filmové kritiky, Českého lva a cenu Asociace českých filmových klubů na festivalu Finále v Plzni. Zároveň oslavil 10 000 diváka v tuzemských kinech," řekl mluvčí tohoto projektu Jiří Sedlák.

Dalším významným festivalem, který snímek Pod sluncem tma čeká, je filmový festival Krakov, který se uskuteční od 28. května do 3. června. Na přelomu května a června bude dokument zařazen do přehlídky environmentálních filmů pořádané filmovou společností při Lincolnově centru v New Yorku.

Film o dvou českých rozvojových expertech, kteří se vracejí do odlehlé zambijské osady na revizi provedené elektrifikace, byl promítán na festivalech v Karlových Varech, v Mexiku, Vídni, Seville, Bratislavě a Denveru. Obrovský divácký úspěch zaznamenal na festivalu Jeden svět, a to nejen v Praze, ale i v regionech. Vznikl v produkci společnosti Hypermarket Film Víta Klusáka a Filipa Remundy.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků