Hlavní obsah
Generální ředitel ČT Petr Dvořák (vlevo) Foto: Jan Handrejch, Právo

Česká televize loni vybrala na poplatcích 5,62 miliardy

Česká televize vybrala loni na televizních poplatcích o 54 miliónů korun meziročně méně, celkem od diváků na koncesionářských poplatcích získala 5,621 miliardy korun. Na zasedání Rady České televize to uvedl finanční ředitel ČT Milan Cimirot. Podíl nákladů a výnosů ČT loni skončil přebytkem téměř 16 miliónů korun.

Generální ředitel ČT Petr Dvořák (vlevo) Foto: Jan Handrejch, Právo
Česká televize loni vybrala na poplatcích 5,62 miliardy

Televize podle neauditovaných hospodářských výsledků získala loni meziročně více peněz z reklamy a teleshoppingu, naopak méně z barterových obchodů.

Pokles výběru poplatků souvisí podle Cimirota s tím, že televize loni rozeslala výrazně méně upomínek k placení televizního poplatku. To bylo způsobeno především změnou režimu ve vybírání poplatků, kvůli němuž bylo třeba převést velký počet dat a snížit množství rozesílaných upomínek. Podobně jako v předchozích letech klesl počet přihlášených televizních přijímačů, loni šlo o 7000 přístrojů.

Vedle nižšího objemu peněz z poplatků se proti plánovanému rozpočtu na loňský rok snížil objem výnosů z komerčních aktivit televize, a to o 1,5 procenta. Podle radního Luboše Beniaka byl ale mírný pokles v příjmech kompenzován snižováním nákladů na provoz a výrobu programů. Například mzdové náklady meziročně klesly o sedm miliónů korun.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků