Hlavní obsah
Android Asteroid ve studiu Foto: Android Asteroid

Česká parta z okruhu Navigators a Toxique točí v Abbey Road

Android Asteroid se jmenuje parta kolem bubeníka Tomáše Konůpky a vokalisty Jana Pospíšila (Navigators), kterou tvoří Lukáš Martínek, Miloš Dvořáček, Vilém Béreš (Toxique), Jan Steinsdorfer, Marek Minárik a Annamaria d’Almeida. Část materiálu točí v Abbey Road, část v Red Bull Studiu s hiphopovým producentem DJem Vadimem a vokalistkou Yarah Bravo z Ninja Tune.

Android Asteroid ve studiu Foto: Android Asteroid
Česká parta z okruhu Navigators a Toxique točí v Abbey Road

Kultovní britské studio Abbey Road zažilo během půlstoletí existence Beatles, Queen, Pink Floyd i Depeche Mode. Nedávno v něm natáčel vášnivý ctitel Beatles, slovenský zpěvák Miro Žbirka.

Nové uskupení Android Asteroid se pustilo do hudby ovlivněné acid-jazzem, soulem, rapem a elektronikou. Vystupovali např. v pražském Paláci Akropolis a předskakovali také projektu Tosca Richarda Dorfmeistera.

Android Asteroid

Foto: Android Asteroid

„První skladby natočili ve vyhlášeném pražském studiu Smečky. Co dál? Kapela chtěla udělat další krok, ale ne o jeden schod. Volba padla na Abbey Road, kam se dostali také díky crowdfundingovému portálu Hithit.cz, kde jim na cestu do Londýna přispěli fanoušci,“ uvedl za kapelu Pavel Eichler.

„Spousta našich idolů točila právě tady. Už naši rodiče si nahrávky odtamtud pouštěli na páskových magneťácích. Věříme, že místnost, ve které se točí, má svůj otisk, duši. Neděláme muziku pro peníze. Chceme jet do Abbey Road a odvézt si odtamtud co možná nejlepší nahrávku. Natočit o tom dokument,“ vzkázala kapela.

Starší nahrávky najdete zde: AUDIO

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků